Share on Tumblr

Stil / 2017 Sokak Modası Trendleri


Modanın esiri olmadan, özgün ve özgür bir giyim stili yansıtmayı amaçlayan sokak modası son günlerde sıkça duyduğumuz moda terimlerinden biri. Salaşlığı ve şıklığı bir arada bulabileceğiniz sokak modası, basmakalıp kombin anlayışlarını bir kenara bırakıp tamamen kendine özgü bir stil yaratarak '' Ne giyersen giy, kendin ol!'' mottosu ile hayatımıza daha bir kaç yıl önce girip şimdiden yerini sağlamlaştırmayı başardı. Özellikle 2017 yılında oldukça ses getiren sokak modası, yakaladığı yeni trendler ile moda ve blog dünyasının artık vazgeçilmezi.


Sokak modasını takip etmek ve ona uygun giyinmek için illa pahalı markalardan satın almak gerekmiyor, herkes kendine yakıştırdığı kıyafeti özgürce giymekte serbest. Ama tabii ki her stilde olduğu gibi sokak modasının da kendine özgü bazı çizgileri var. Örneğin 2017 sokak modası trendlerine göz attığımızda salaş ama şık stiller ön planda. 


Büyük boy, dökümlü palazzo pantolonlar bu yıl dikkati çeken trendlerden biri. Sıcak yaz günlerinde vücudu tamamen saran dar pantolonların yerini salaş, tiril tiril, rengarenk palazzo pantolonlar alıyor. 70 'lerin modasını andıran palazzo pantolon modellerini, gömlek ya da salaş bir bluzu pantolonunuzun içerisine sokarak ya da kısa kolsuz üstler ile kombinleyebilirsiniz. 


2017 ilkbahar yaz sokak trendlerinde dikkat çeken detaylardan bir diğeri de pötikarenin efsanevi geri dönüşü. Özellikle etek ve gömleklerde sıkça rastladığımız pötikare parçaları, sade parçalar ile tamamlayarak göz yormadan spor ve şık bir kombin oluşturabilirsiniz.


Sokak trendine yansıyan aksesuar detaylarına göz attığımızda ise bu yıl renkli camlı gözlüklerin yükselişini izliyoruz. Sarı, mavi, pembe ya da geçişli gözlük modelleri geçtiğimiz yıldan bu yana yükselişini devam ettirerek bu yıl gözlük trendinde bir numaraya oturmayı başarmış durumda. Özellikle sokak modasında sık sık rastlanan 

Yorumlar (0) | Yorum Yap
Share on Tumblr
olarak giriş yapıldı