Share on Tumblr

Stil / 2017 Nakış İşleme Modası


2016 yılının gözdesi olan çiçek desenli modeller 2016 sonu ve 2017 ile birlikte yerini nakış işlemeli modellere bıraktı. 90'ların modasını yansıtan nakış işleme modeller bu sezonun en gizli favorilerinden biri. Hemen her yerde, her modelde görebileceğiniz nakış işlemeler country modasını yansıtmakla birlikte kombinlere de çok şık ve egzotik bir hava katıyor. 


İşleme ve yama olarak bulabileceğiniz nakış işlemeli giyim ürünlerini, ilk olarak elbise modelleri ile hayatımıza kattık. Birbirinden renkli ve farklı modeller ile karşımıza çıkan nakış işlemeli elbiselerin peşini ceketler, kot pantolonlar, tişörtler ve son olarak da ayakkabı ve çantalar takip etti.


Nerede kullanılırsa kullanılsın o parçayı bir anda değiştirerek bambaşka bir hava katan nakış işlemelerde en sık rastlanılan desenler çiçek, harf ve hayvan desenleri. Genellikle ceket ve tişörtlerin omuz ve boyun kısımlarına yapılan nakışlar bomber ceketler ile kullanıldığında sofistike bir hava yaratabiliyor. Ayrıca kimi örneklerde sırt bölümünün tamamını kaplayan nakış işleme modellerine de rastlıyoruz. 


Nakış işlemeli modeller sadece ceketler ile sınırlı kalmayıp kaban ve montlara da yansıyarak yoğun bir günün kurtarıcısı olabilir. Spor bir kıyafetin üzerine giyeceğiniz nakış işlemeli bir mont, görünümünüzü bir anda değiştirerek sizi bambaşka bir havaya sokabilir. 


Aynı şekilde denim modellerde de sıkça kullanılmaya başlayan nakış işlemeler, basic bir tişört ile hem sade hem de şık bir hava yaratarak sokak modasına uyum sağlamanızı kolaylaştırabilir. Özellikle siyah renk üzerine işlenen nakışlı modeller fazla göz yormadığı ve şık bir duruş sergilediği için davet ve etkinliklerde kullanabilmeniz için mutlaka gardrobunuzda yer alması gereken ürünlerden biri. 


Nakış işleme modellerin dikkat çektiği yerlerden birisi de çanta ve ayakkabılar. Özellikle bez ve spor ayakkabılarda sıkça kullanılan nakış işlemeler yaz aylarını oldukça renkli ve eğlenceli geçirmenizi sağlayacak. 


Etiketler : nakış , işleme , moda ,


Yorumlar (0) | Yorum Yap
Share on Tumblr
olarak giriş yapıldı