Share on Tumblr

Stil / Antioksidan Cilt Maskeleri


Antioksidan Cilt Maskeleri


Antioksidanların cilt güzelliği ve bakımında yeri oldukça büyük. Antioksidan içeren besinler cildin hasarlanmış hücrelerini yenileyerek onarır, cildi besler ve doğal bakım sağlar. Likopen ve beta karoten, C vitamini gibi cilt için önemli vitamin ve mineraller antioksidan besinlerde bolca bulunur. Antioksidanların cilt için en önemli görevlerinden biri de serbest radikaller ile savaşarak cildi yaşlanma belirtilerine karşı korumaları ve cildin yaşlanmasını geciktirmesidir. Çilek, yeşil çay, kivi, süt ve süt ürünleri, limon gibi besinlerde bolca bulunan antioksidan sayesinde cildinize hazırlayacağınız maskeler ile cildinize bakım yapabilir ve besleyerek nemlendirebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız antioksidan cilt maskelerini evinizde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabilirsiniz.


KAKAO MASKESİ


Güçlü bir antioksidan olan kakao, cildiniz ile buluştuğunda sizi yaşlanma belirtilerine karşı koruyarak cildinizin daha genç kalmasını sağlar. Ayrıca maskede yer alan bal cildi yumuşatıp nemlendirir, yoğurt ise cildin yağ oranını dengeler.


Malzemeler : 


  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 yemek kaşığı yoğurt ( yağsız )
  • 1 tatlı kaşığı bal


Tüm malzemeleri bir kabın içerisinde koyarak iyice karıştırın. Eğer maske koyu olursa krem kıvamı alabilmeniz için içerisine biraz su ilave edin. Krem kıvamına ulaştığınızda maskeyi önceden yıkayıp temizlediğiniz cildinize masaj yaparak sürün ve yaklaşık 10 15 dakika boyunca bekletin. Ardından cildinizi ılık su ile yıkayıp temizleyin.


ÇİLEK LİMON MASKESİ


Hem çilek hem de limon güçlü bir antioksidandır. Çilek cildi besler, temizler ve canlandırır. Limon ise cildin gerilmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Bal sayesinde cilt nemli bir görünüm kazanırken yoğurt ile de yağ oranı dengelenir.


Malzemeler : 


  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 3 çileğin püresi
  • 1 yemek kaşığı yoğurt ( yağsız )
  • 1 tatlı kaşığı bal


Limon suyu, çilek püresi, bal ve yoğurdu bir kaba koyun ve bir çatal yardımı ile ezerek karıştırın. Karışımınız sürülebilir bir kıvam aldığında önceden ılık su ile yıkanarak temizlenmiş cildinize iyice sürerek maskeyi yedirin. Maskeyi yüzünüzde yaklaşık 8 ila 10 dakika arası bekletin. Ardından cildinizi ılık ve nemli bir havlu yardımı ile iyice temizleyin. Son olarak cildinizi soğuk su ile yıkayın.


 Yorumlar (0) | Yorum Yap
Share on Tumblr
olarak giriş yapıldı