Share on Tumblr

Stil / 2017 Mini Kare Trendi


1950'li yıllarda yakaladığı popülerlik daha sonraki yıllarda biraz düşüşe geçse de 2017 yazında mini kare modeller büyük bir hız ile eski popülerliğine geri döndü. Geçtiğimiz yılların modası olan geometrik desenlerin yerini yavaş yavaş daha yumuşak geçişlere bıraktığı bu günlerde, '' piknik örtüsü '' (Gingham) deseni ile de bilinen pötikare yani mini kare modeller hemen her yerde karşımıza çıkıyor. Etekten gömleğe, pantolondan elbiseye tüm giyim alanlarında rastladığımız mini kare modeller, karenin en eğlenceli halini kombinlerimize yansıtıyor. 


Mini kare trendinin en sık kullanıldığı giyim ürünlerinden biri gömlekler. Özellikle siyah beyaz gömlek modellerinde sıkça kullanılan mini kare deseni, büyük kareli ya da pötikareli olmak üzere iki çeşide ayrılıyor. Her iki çeşidi ile de sokak modasına uyum sağlayabileceğiniz mini kare gömlekleri, sade bir jean pantolon ya da mini bir etek ile kombinleyerek basit ama şık bir görünüm elde edilebilirsiniz.


Mini kare modelleri sıkça gördüğümüz bir diğer giyim ürünü ise elbiseler. Özellikle 2017 yazında hemen her mağazasının vitrininde bulabileceğimiz mini kare elbise modelleri, salaş ve şık olmak arasında bir noktada buluşmak isteyenler için birebir. Pötikare elbiseleri kombinlerken fazla takı ve aksesuardan uzak durarak abartı bir görünümü engelleyebilirsiniz. Ayrıca ayakkabı seçiminde de sade bir stiletto ya da bu yılın modası olan bilekten bağlamalı kalın topuklu bir ayakkabı tercih edebilirsiniz.


Mini kare desenler çocuksu ve eğlenceli bir hava yarattığı için eğer daha olgun bir görünüm elde etmek istiyorsanız ve hem mini kareyi kullanacağım hem de şık olacağım diyorsanız kabarık kollu, fırfırlı ya da volanlı modellerden uzak durmalısınız. Ayrıca mini kare modelleri kombinlerken fazla takı ve aksesuardan, hasır şapkadan da kaçınmalısınız. Mini kare parçalar ile kombin oluşturmak istediğinizde diğer parçalarınızı sade ve düz modellerden seçmek mini karenin kombininizin içerisinde kaybolup gitmesini önleyecektir. Bu yüzden eğer mini kareli bir pantolon giyecekseniz üst parçanızı düz bir renkte seçerek kombininizi istediğiniz sadelikte tutabilirsiniz. 


Eğer renkli ve eğlenceli kombinlerden hoşlanıyorsanız, mini kare trendi tam size göre. 


Etiketler : 2017 Mini Kare Trendi ,

Yorumlar (0) | Yorum Yap
Share on Tumblr
olarak giriş yapıldı