5 Adımda Fransız Giyim Tarzı

5 Adımda Fransız Giyim Tarzı

Fransız giyim tarzı ya da moda dünyasında bilinen adıyla Parizyen stil, Fransız kadınların giyim ve yaşam tarzını ifade eden bir kavramdır. Özellikle Parisli kadınların şıklık ve giyim tarzları ile ünlü olduğu bilinir. Modanın başkenti olarak lanse edilen Paris’te sık sık karşılaşabileceğiniz Parizyen kadınların stilinden ilham alarak siz de kendinizi bu şık ve estetik giyim tarzına uyumlu hale getirebilirsiniz. Parizyen stilde, dolabınızda bulundurmanız gereken anahtar parçalara dikkat ederek stilinizi oluşturabilir ve cool bir görünüm elde edebilirsiniz. Endüstrileşmiş köklü bir moda anlayışına sahip olan Paris kadınları, zaman içinde kendilerine ait ve sadece kendilerine özel bir giyim tarzı oluşturmayı başardı. Uzun yıllar boyunca bu stili hiç bozmadan sürdüren Parisli kadınlar, günümüze kadar bu dikkat çekici giyim tarzını getirdiler. Siz de Fransız giyim tarzında 5 adımı başarılı bir şekilde uygulayarak şıklık ve havalı görünümü yakalayabilirsiniz.

Modanın annesi olarak görülen Fransız moda tasarımcısı Coco Channel’in de daha önce bahsetmiş olduğu gibi basitlik, gerçek zarafetin en temel ilkesidir. Şık bir kadın olmanın altın kuralını yazan Fransız modası, doğallığın ve sadeliğin öncüsü olarak günümüzde oldukça popülerdir. Fransız kadınların her an şık, özgür, zarif ve sade stillere sahip olmasında Parizyen modanın ince dokunuşları bulunur. Siz de 5 adımda Fransız giyim tarzından ilham alarak çağdaş ve stil sahibi görünmeyi başarabilirsiniz. Sokak stili başta olmak üzere Fransız kadınların günlük giyimlerinde dolabında en çok hangi parçaların bulunduğunu merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Ayrıca Fransız kadınların alışverişte hangi ürünleri tercih ettiklerini, kıyafetlerini nasıl kombinlediklerini ve daha pek çok detayı iyice özümseyerek siz de Parizyen gibi giyinebilir ve yaşamınızın sonuna kadar bu dikkat çekici şıklık algısını kıyafet seçiminize yansıtabilirsiniz.

Breton Çizgili Tasarımlar

Fransız modacı Coco Channel tarafından moda dünyasına kazandırılan breton çizgiler, çabasız şıklığın en önemli desenlerinden biri olarak biliniyor. Bilmeyenler için kabaca betimlemek gerekirse birbirine paralel yatay çizgilere moda dünyasında breton çizgi deseni adı veriliyor. Söz konusu yatayda uzanan çizgileri kalem etek ya da sigaret pantolon ile kombinleyerek her an şık görünen zarif ve göz alıcı bir stil yaratabilirsiniz. Bununla birlikte Fransız kadınlarının sıklıkla tercih ettikleri tayt, şort veya jean pantolon ile breton çizgili tasarımlara sahip üstlerinizi başarılı şekilde kombinleyebilirsiniz. Fransız giyiminde rahatlık, sadelik ancak sıradan olmayan bir stil her zaman ön plandadır.

Parizyen stil için olmazsa olmaz parçalar arasında yer alan breton çizgili tişört ve bluz modelleri ile dolabınızı zenginleştirebilirsiniz. Her zaman giyebileceğiniz bu parçalar, farklı kıyafetle kombinlenmeye de oldukça müsaittir. Cool ve bohem görünümü ile ünlü Parisli kadınların stillerindeki en önemli ipucu, giyimde çok özen göstermemiş ve uğraşılmamış gibi sade bir görünümdür. Bu yüzden dağınık saçlar ve sade bir ten makyajı ile kusursuz görünmeye çalışmadan kendi stilini oluşturan Fransız Parizyen kadınların stilini taklit edebilirsiniz.

Koyu Renkli Maskülen Ceketler

Paris kadını sıradan görünmemeye dikkat eder. Kıyafet seçerken tamamen kendi kriterlerine göre seçer ve çevresini umursamaz. Bu yüzden seçici davranıp kolaya kaçmayan Parisli kadınlardan giyim ve moda konusunda çok şey öğrenebilirsiniz. Fransız giyim tarzını benimseyen kadınlar yüksek bel jean ve topuklu ayakkabısını gardırobunda taşıdığı blazer ceket ile tamamlayabilir. Bunun gibi sıra dışı tercihler Fransız giyim tarzında sık sık görülür. Erkek gömleğini kalem eteği ile bir araya getirip maskülen ve feminen sili kendince yorumlamak Parizyen kadınların tercihleri ve giyim seçenekleri arasında yer alır. Fransız kadınlar için giyim parçalarının erkek mağazalarından satın alınmış olmasının bir önemi yoktur. Mavi ya da beyaz salaş gömlek, bizim alışmış olduğumuz giyim tarzında sadece erkeklere özel olabilir ancak Fransız kadınları için bu tür maskülen gömlekler, ince feminen detaylarla tamamlanmak için harika parçalar olarak görülür.

Fransız Giyim Tarzı Renk Seçenekleri

Fransız kadınlarının kıyafetleri büyük bir çoğunlukla siyah, beyaz, bej ve kahve tonlarından oluşan renk paletine sahiptir. Söz konusu nötr renklerden oluşan kıyafetleri, aksesuarlar ya da küçük parçalarla renklendirmeyi tercih ederler. Bu şekilde kıyafetleri birbirleri ile sıra dışı ve daha önce denenmemiş yollarla karıştırarak kombinlemek hem daha kolay olurken hem de moda kurbanı olma riskinizi azaltacaktır. Fransız giyim tarzında olmazsa olmazlardan biri de iyi bir fite sahip olan jeanlerdir. Üstünüze en iyi şekilde oturacak ve sizi her daim özgüvenli ve güzel hissettirdiğinden emin olduğunuz iyi bir jean pantolonu Fransız giyim stilinde sık sık kullanabilirsiniz.

Jean pantolonlarınızı ister düşük isterseniz de yüksek bel olarak tercih edebilirsiniz. Bu aşamada önemli olan pantolonunuzu ceket ve atletlerle nasıl kombinleyeceğinizdir. Ayrıca jean pantolonların Fransız kadınların dolaplarındaki en sadık dostlarından biri olduğu unutulmamalıdır. Her zaman şık olmaya ve özensiz görünseler de kendilerine has bir havaya sahip olmaya alışkın olan Fransız kadınları, bir jeani basic bir tişört ile şık bir şekilde kombinleyebilirler. Bu kombini daha da patlatan bir detaya ihtiyaç duyulduğunda da boyunda bir fular ile Parizyen stili yakalamak mümkün olacaktır.

Fransız Giyimin Değişilmez Aksesuarları

Fransız kadınları özellikle temiz ve dağınık saçları ile meşhurdur. Yatak saçı adı verilen seksi karışık görünüm Fransız kadınlarının akla ilk gelen stil özellikleri arasında yer alır. Bunun için saçınızı yıkadıktan sonra deniz suyu spreyi ya da kuru şampuan uygulayarak saçınıza bu görünümü kolaylıkla verebilirsiniz. Ancak bu şekilde saç yapımı ile uğraşmadan Fransız şıklığını yaşamak istiyorsanız da bu stilin olmazsa olmazlarından biri olan şapkaları tercih edebilirsiniz. Fransız kadınının ayrılmaz bir parçası olan şapkalar, Parizyen giyim stilinin de en önemli aksesuarlarından biri olarak lanse edilir.

Hem kış mevsiminde hem de bahar aylarında rahatlıkla tercih edilebilecek şapkaları, uzun kabanlarla ya da triko kazanlarla kombinleyebilirsiniz. Açık saçlarınızla kullanırken şık bir algı yaratabileceğiniz şapkaları, enseden toplanmış dağınık bir topuzla kullanarak da çok cool ve uğraşılmamış bir görünüm elde edebilirsiniz. Dünya modasına yön veren Fransız kadınları için anneden veya büyükanneden kalan klasik parçalar gardırobun en güzel köşesinde tutulan giyim parçalarıdır. Çünkü klasik parçaların modasının asla geçmediği Parizyen stili benimseyen kadınlar tarafından iyi bilinir. Siz de zaman geçtikçe değerleneceğini düşündüğünüz giyim parçalarını ve şapkaları mutlaka bir kez daha gözden geçirerek, dolaplarınızda onlar için yer ayırabilirsiniz.

Fransız Giyim Tarzında Büyük Beden Örgü Kazaklar

Örgü kazaklar, her giyim tarzında öne çıksa da Fransız stilinde sade kombinler içinde oldukça doğal bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Romantik sarı sonbahara uygun örgü kıyafet tercih eden Fransız kadınları, her zaman en doğal şekilde görünmeye büyük özen gösteriyor. Doğal güzelliklerini öne çıkarmak için Parizyen kadınların sık sık tercih ettikleri bol, salaş parçalar arasında özel dikilmiş örgü kazaklar da kendine yer buluyor. Siz de bu tarz kazaklarınızı kot pantolonlar ile kombinleyerek şık ve etkileyici bir görünüm kazanabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimize https://quzu.com.tr/blog/icerik/sonbahar-giyim-modasi linkinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler: fransız giyim tarzı
Ağustos 17, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız. tıklayınız.