Boyunuzu Uzun Gösterecek Kıyafet Hileleri

Boyunuzu Uzun Gösterecek Kıyafet Hileleri

Boyunuzu uzun gösterecek kıyafet hileleri sayesinde görünüm olarak daha uzun bir izlenim verebilirsiniz. Öncelikli olarak bu hileleri uygulamak kadar kendi beden tipiniz ile barışmayı da dikkate almalısınız. Her kişi eşsiz ve muhteşem bir doğaya sahiptir. Beden olumlama akımı hakkında daha çok bilgi alarak kendi bedeniniz ile barışma imkanını da yakalayabilirsiniz! Bu nedenle hileler uygulasanız dahi özünde muhteşem ve göz alıcı bir doğaya sahip olduğunuzu unutmamalısınız.

Renk Kullanımına Dikkat!

Uzun boylu görünmek için nasıl kıyafet seçilir; kıyafet seçimi sırasında renklerin karmaşıklığından uzak durmanız gerekiyor. Olabildiğince sade ve tek düze renklerin kullanılması gerekmektedir. Bu şekilde edile edilecek olan görünümün çok daha uzun olacağının da altı çizilmelidir.

  • Siyah rengin kullanılması her zaman avantaj sunacaktır. Siyah bir gömlek mavi bir kot pantolon ve siyah bir ayakkabı ile kombininizi tamamladığınız zaman çok daha bütünsel bir görünümün elde edilmesi için fırsat oluşturulmaktadır.
  • Farklı renklerde parçaların kullanılması durumunda görüntüde bir kesiklik olacaktır. Özellikle neon renklerin kullanımının hali hazırda kısa olan kişileri daha da sınırlı bir boy görünümüne sevk edeceğinin belirtilmesi gerekiyor. Kilo alanında olduğu gibi boy alanında da siyah sizin en temel kurtarıcılarınızdan biri olacaktır.

Bu detaylara dikkat ederek hem cool hem de oldukça uzun bir görünüm elde etme fırsatını yakamla hakkınız vardır.

Kalıplara Dikkat!

Uzun boylu gözükme kombini oluştururken kıyafetlerin kalıplarına çok dikkat etmeniz gerekiyor! Kalıpların yapısı sizin hem bedeninizin kalınlığını hem de boyunuzun uzunluğunu direkt olarak etkileyecek unsurlar arasındadır. Örneğin İspanyol paçadan kesinlikle uzak durulması gerekiyor. İspanyol paçalar sebebi ile bacak boyunuzun hem daha kısa hem de daha kalın görünmesine sebebiyet verebilirsiniz.

Sunulan bu özelliklere bakıldığı zaman dar kalıpların kullanımının boyun uzun gözükmesi için harika bir alternatif olduğu görülüyor. En uygun fiyatlı mağazalarda dahi slim fit dar kalıp kotlara erişim sağlayabilirisiniz. Bu amaç ile dolabınızda muhakkak bir adet dar paça ve dar kalıp kota yer vermeniz gerekiyor. Bu tür klasik olan parçalar sizin tarzınız için en kurtarıcı elementlerden olacaktır!

Etek Boyunu Dikkatle Ayarlayın!

Boy uzatan kıyafetler arasında etekler de büyük bir yere sahiptir. Etek seçimi sırasında şu hususları dikkate almalısınız;

  • Kısa boylu kadınların kesinlikle mini eteklerden yana şanslarını kullanmaları gerekiyor.
  • Daha net bir uzun boy görünümünün elde edilmesi için süper miniler daha mantıklı olacaktır.
  • Diz seviyesinde olan eteklerin kullanımı görünümünüzü tam manası ile ortadan kesintiye uğratacaktır.
  • Seçmiş olduğunuz ayakkabı ve üst kıyafet de önem arz ediyor. Süper mini bir etek ile boyunuzu kesmemek için geçişin kolaylıkla sağlanabileceği bir gömlek tercih edebilirsiniz. Bu alanda crop top seçmek bedeni yine kesecek ve bir akış oluşturmayacaktır. Tam da bu nedenle seçilen ürünün nitelikli bir biçimde analiz edilmesi, hem tarzınızı yansıtması hem de boyunuzun uzunluğunu pekiştirmesi ağlanmalıdır!

Daha önceden verilen ipuçlarına da bakıldığı zaman etek boyu, pantolon ve diğer tüm konularda boyun kesilmesi hususunun çok büyük bir dikkatle incelenmesi gerekiyor. Boyunuzu kesecek olan her türlü kıyafetten uzak durmanız gerekiyor. Çok uzun boylu olan kadınların da aynı şekilde boyunu keserek daha orta boylu görünme gibi bir imkanları da vardır!

Spor Ayakkabı Kullanımı

Spor ayakkabı seçim adımında kalın tabanlı unsurları tercih etmek sizin için çok daha nitelikli olacaktır. Bu şekilde hem boyunuzu daha uzun gösterme hem de muhteşem bir rahatlıktan istifade etme hakkını elde edeceksiniz. Şuanda her bütçeden markalarda taban yapısı oldukça kalın olan spor ayakkabılarına ulaşma imkanınız vardır. Erişim adımlarını sorunsuz şekilde tamamlayabilmek için renk uyumunu gözeterek ve uzun vadeli kullanıma uygun olan seçenekleri işleme almalısınız.

Kısa boylu kişilerin düz bez ayakkabıları ya da babetleri kullanmasının çok da verimli olmayacağının belirtilmesi gerekiyor. Görüntünün daha kısa ve daha özensiz bir hale gelmesine neden olan bu ayakkabı seçeneklerinden ziyade topuklu ayakkabılara ya da kalın tabanlı spor ayakkabılara dolabınızda yer vermek daha akıllıca olacaktır.

Şıklık Elbiseler ile Tek Bir Dokunuş ile Elde Edilecek!

Şıklığın sorunsuz şekilde elde edilmesi ve kombin sorunları ile uğraşılmaması için elbiseleri tercih edebilirsiniz. Elbiseleri kullanırken uzun olmasına ve ayrıca ayakkabınızın etek boyu altından görünmemesine de dikkat etmelisiniz. Bu uzun elbiselerde soft ve tek bir rengi tercih etmek daha faydalı olacaktır.

Ayakkabı Seçimine Dikkat!

Boy uzatan kıyafet önerileri yapılırken aynı şekilde ayakkabı seçimi konusunda da çok dikkatli olmanız gerekiyor. Ayakkabı seçerken kış aylarında etekler ile çorap çizmeleri tercih etme imkanınız vardır. Tabi ki çorap çizme kullanılırken herhangi bir görüntü bölünmesi meydana gelmemesi için kesinlikle teninizin görünmemesi gerekiyor.

Ancak uzun boylu kadınların çorap çizmeleri tenleri görünecek şekilde kullanması mümkündür. Bunlar tabi ki uzun görünmek için birkaç tavsiye. Siz kendiniz nasıl iyi hissediyorsanız kıyafetlerinizi o şekilde kombinlemekte özgürsünüz. Moda ya da beden incelemeleri ne olursa olsun sizin kıyafetinizi içerisinde iyi ve güzel hissetmeniz yeterli olacaktır.

Nude Sihrini Yaşayın!

Ayakkabı seçimi sırasında renk de önem arz ediyor. Süper mini bir etek ve gömleği kombinlerken kişilerin topuklu ayakkabı tercih etmesi daha doğru olacaktır. Tercihen bu ayakkabının ten rengi olması daha makul karşılanacaktır. Siz de sorunsuz bir biçimde seçmiş olduğunuz ayakkabının renginin ten rengi olmasına karar vererek daha bütünsel bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı durum nude olan tüm renk tonları için geçerlidir. Tam bir bütünlük arz eden kombin oluşturduğunuz zaman boy sorununu da aşmış olacaksınız.

 

Bir önceki içeriğimize https://quzu.com.tr/blog/icerik/blazer-ceket-bayan-kombin-onerileri linkinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler: kıyafet hileleri
Eylül 15, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız. tıklayınız.