Çanta Seçimi Nasıl Yapılmalı?

çanta seçimi, çanta seçimi nasıl olmalı, kıyafete göre çanta seçimi

Günlük kombinlerinde, ofise giderken ya da özel davetlerde en çok kullanılan aksesuarların başında gelen çantalara zaman zaman fazla mesai harcadığımız doğru! 😊 Peki çanta seçimi nasıl yapılmalı? Kombinlerin en güçlü tamamlayıcılarından olan çantaları, hazırlanırken hep en sona bırakırız. Ve çanta seçimi yaparken önceliğimiz hep kombinlerimiz olur. Ancak doğru bilinen yanlışlardan biri de bu detayda saklı! Vücut tipine göre seçeceğin kıyafetler ve çantalarla stil hanene artı puanları yazdırarak sen de mükemmeli yakalayabilirsin. Bu durumda “çanta seçimi nasıl yapılmalı?” sorusunu yanıtlamak gerekirse, dikkat edeceğin en önemli kriter kesinlikle vücut proporsiyonun.

Vücut tipine, boyuna, kombinine, seçeceğin ayakkabıya ve gideceğin yere göre sen de joker aksesuarını stil oyununa dahil edebilir, birbiriyle uyum içinde olan parçalarla tüm meraklı bakışları üzerine çekebilirsin. “Çanta seçimi nasıl yapılmalı?” konusundaki öneri ve ipuçlarımızı dikkate alarak stilini bir üst mertebeye taşıyabilirsin.

Quzu Blog olarak, kombinlerin joker parçası çantaları ve çanta seçimi nasıl olmalı, kıyafete göre çanta seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli gibi konu başlıklarını senin için yakın markaja aldık. Aklına takılan sorulara tek tek yanıt bulacağın “çanta seçimi nasıl yapılmalı?” yazımıza hazırsan başlıyoruz! 😊

DOĞRU ÇANTA SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Kombinlerin en güçlü tamamlayıcıları olmasıyla birlikte, gün içerisinde ihtiyaç duyduğun tüm eşyaları yanında taşıyabilme özgürlüğü sunan çantalarla aranda kurduğun duygusal bağın ne kadar güçlü olduğunu biliyoruz! 😊 Ofise giderken, arkadaş buluşmalarında ya da özel bir davette yanından ayırmak istemediğin bu kurtarıcı parçanın içerisine neler sığdırdığını da! Sürekli yanında olmasını istediğin makyaj malzemelerinden seni sen yapan karakteristik parfümüne, şehir hayatının koşuşturmacasında güçlü bir duruş sergilemeni sağlayan deodorantından ofisin vazgeçilmezi laptopuna kadar birçok eşyan onlar sayesinde hep seninle… Her şeyi çabucak içine atabildiğin bu parçalarla aranda kurduğun duygusal bağa hak vermiyor da değiliz! 😊 Peki doğru çanta seçimi nasıl olmalı?

Gün içerisinde ihtiyaç duyabileceğin birçok parçayı yanına almak istiyorsan, yani daha organize ve tedbirli bir kişiliğe sahipsen muhtemelen geniş çanta kullanmayı tercih ediyorsun demektir. 😊 Ancak geniş çantanın sana sunduğu imkanlardan ziyade bakman gereken ilk kriter, geniş çantanın boyutlarının vücut proporsiyonuna uygun olup olmadığı…

Geniş çantaların haricinde en çok kullanılan modellerin başında gelen omuz çantaları için de önemli bir uyarıda bulunmadan geçemeyeceğiz. Her ne kadar şık ve zarif görünseler de taşıdığın yük bir noktadan sonra omuz ağrılarının ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu yüzden çanta seçimi yaparken, sen de uzun vadede sağlık sorunları yaratmayacak modelleri tercih edebilirsin.

“Doğru çanta seçimi nasıl olmalı?” sorusunun yanıtları bu kadar kısa değil! 😊 Dikkat etmen gereken bir diğer konu da, kombinine dahil edeceğin çantanın boyutu ve yüksekliği. Seni bir stil ikonuna dönüştürecek kadar güçlü etkiye sahip çantalar, doğru kullanılmadığında tam tersi bir duruma da yol açabilir. 😊 Yani seçtiğin çantanın büyüklüğü veya yüksekliği seni olduğundan uzun, kısa, daha kilolu ya da zayıf gösterebilir. Bu sebeple, aynı kıyafet seçiminde olduğu gibi vücut yapına göre çanta seçimi yaparak sen de stilini bir üst seviyeye çıkarabilirsin.

Eğer boyun kısaysa, mini el çantaları seni olduğundan daha uzun gösterir. Ancak tam tersi bir durum söz konusuysa, mini el çantası seni daha iri göstereceğinden, boyuna göre çanta seçimini gözden geçirebilirsin.

Son olarak, çanta alırken hem teninle hem de kombininle uyumlu olacak renkleri tercih edebilirsin. Neredeyse her kombininle uyumlu olacak siyah çantalardan sıkıldıysan, mevsimlere ve kombinine göre renk seçimlerinde radikal kararlar alabilirsin. Sıklıkla çanta değiştirmekten hoşlanmıyorsan, kombinlerinde en çok kullandığın renklere bakarak en doğru kararı verebilirsin. “Doğru çanta seçimi nasıl olmalı?” konusunu özetlersek, çanta seçiminde vücut proporsiyonuna uygun, kusur kapatan çantalara öncelik verebilirsin.

KIYAFETE GÖRE ÇANTA SEÇİMİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Gardırobun olmazsa olmaz parçaları arasında yer alan ve yatırımlık parçalar gözüyle bakılan çantalar, kombinini bir üst seviyeye taşımanın da en pratik yolu! 😊 Durum böyle olunca, kıyafete göre çanta seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken konuları ele almazsak eksik kalırız! Giyim tarzına göre seçeceğin çanta modeliyle, sen de hem konfor alanını genişletebilir hem de stiline şık dokunuşlar yapabilirsin.

Eğer adımlarını özgürleştirmek ve feminen bir duruş sergilemek istiyorsan, kombininde etek modellerine yer verebilirsin. Tercihin maksi boy etek modellerinden yanaysa, eteğinin ve çantanın renginin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edebilirsin. Silüetinde yakalayacağın bütünlükle sen de iddialı ve şık bir görünüm elde edebilirsin. Kombininde kısa deri etek modellerine yer verdiysen, seçimini çantanı bir adım öne çıkaracak renkler arasından yapabilirsin. Kombininle çantaların arasında bir denge kurarak, sen de tarzını ortaya koyabilirsin.

Kıyafete göre çanta seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli kriterlerden biri de bütünlük… Eğer sen de kot pantolon modellerinden vazgeçemiyorsan, spor kombinini sırt çantası ya da kol çantasıyla tamamlayabilirsin. Ofis şıklığı yakalamak istiyorsan, kumaş pantolonlarına eşlik edecek klasik çantalarla kombinine bütünlük katabilirsin. Ancak kombininde yer alan parçalar desenli ve çok renkliyse, seçtiğin çantanın daha sade olmasına özen gösterebilirsin.

Sezonun vazgeçilmezi blazer ceket modelleriyle ve onu tamamlayan pantolon ya da eteklerle bir kombin yapıyorsan, daha minimal ve sade bir görünüm yakalamak için kutu çantaları ya da evrak çantalarını stiline dahil edebilirsin. İmajını daha da güçlendirmek istiyorsan, hareketli, simli, püsküllü çantalarla arana mesafe koyabilirsin. 😊

Etiketler: çanta seçimi, çanta seçimi nasıl olmalı, kıyafete göre çanta seçimi
Haziran 21, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız. tıklayınız.