Daha Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

zayıf görünmenin yolları, daha zayıf görünmek için, zayıf görünme yolları, zayıf gösteren kıyafetler, zayıf gösteren renkler

Mevsimlerin değişip havaların ısınmasıyla modumuzun da enerjimizin de değiştiği bir gerçek! Aramızda kıştan yaza hazırlanıp düzenli spora gidenler, yediklerine dikkat edenler ve formunu koruyanlar olabilir. Ancak COVID-19 sebebiyle evde geçirilen zamanın artmasıyla bu motivasyonu kaybedenler de çoğunlukta! Sıcak havalarda daha ince ve daha kısa kıyafetler tercih edildiğinden vücut hatlarının daha ön planda olacağı da kesin. Ancak bazı sebeplerden dolayı daha ince ve fit bir vücuda henüz sahip değilsek ne yapabiliriz? Daha zayıf görünmek için nasıl giyinmeli? Öncelikle bu endişelere hızlıca bir son verebilirsin. 😊 Çünkü istediğin kiloya inememiş olsan da senin için hazırladığımız tüyolara dikkat ederek mükemmel bir görünüm elde edebilirsin.

Peki zayıf görünmenin yolları neler? Seni olduğundan daha zayıf gösteren renkler hangileri? Daha zayıf görünmek için nasıl giyinmeli? Vücut tipine uygun giyinmenin yanında, renk ve desen seçimlerin kadar aksesuar ve ayakkabılarının da bu işte parmağı var! Seçtiğin parçaların makyajın, saç ve ten renginle olan uyumunu da hesaba katmayı unutmamalısın. O yüzden bir parçaya değil, büyük resme odaklanman gerektiği konusunda baştan anlaşalım! 😊

Ama şimdi kafandaki soruları ve endişeleri bir kenara bırakma zamanı! Quzu Blog olarak “daha zayıf görünmek için nasıl giyinmeli?” konusunu gündemimize aldık ve rehber niteliği taşıyan yazımızı senin için hazırladık! 😊

KOMBİN YAPARKEN DAHA ZAYIF GÖRÜNMENİN YOLLARI NELERDİR?

Henüz istediğin görünüme sahip değilsen, doğru parçaları bir araya getirerek olduğundan daha fit görünmen mümkün. Kombin yaparken daha zayıf görünmenin yolları nelerdir? Fazlalıklarımı nasıl kapatabilirim dediğini duyar gibiyiz. 😊 Doğru kombin yapabilmenin ve kusurları kapatabilmenin yolu da kendi vücudunu çok iyi tanımaktan geçiyor. Bu sebeple önce vücudunu tanımalı, sonrasında vücut tipine uygun parçalara yönelerek ilk adımı tamamlamalısın.

Eğer boyun kısaysa, daha basic ve yalın parçalara yönelerek, enine genişleyen parçalarla arana mesafe koyabilirsin. Seçtiğin kıyafetlerin kol boyu, paça boyu ya da etek boyu senin boyunla orantısızsa, bu parçaların da boylarını kısaltarak elden geçirebilirsin. Bu arada kombininde enine çizgili bluz, elbise, tişört vb. gibi modeller yerine boyuna çizgili modelleri tercih ederek, boyunu daha uzun gösterebilirsin. Boyuna çizgiler, enine çizgilere göre seni daha ince ve uzun göstereceğinden kombin yaparken daha zayıf görünmenin yolları arasında yer alan bu hileye sıklıkla başvurabilirsin. Karın bölgendeki fazlalıkları kapamak için uzun çizgili gömlekleri tercih ederken, basen bölgendeki fazlalıklar için çizgili pantolonlara bir şans verebilirsin.😊

Zayıf görünmenin yolları nelerdir? sorusuna verilecek bir diğer ipucu da, V yakalı dekolteli bluz ya da tişört modellerini kombinine dahil etmek! V yaka detayı, vücudun üst bölgesinde üçgen bir form yaratacağından belinin olduğundan daha ince görünmesini sağlar. Eğer bel bölgen kalınsa ve belimi nasıl daha ince gösteririm diyorsan, V yaka detaylı modelleri ve kemerleri gardırobuna ekleyerek şık görünümler elde edebilirsin. Bu önerimiz geniş omuzlu kadınlar için de geçerli! 😊

Bedene tam oturan kıyafetler seçmek, zayıf görünme yolları arasında, doğru bilinen yanlışlar listesinin başında yer alıyor! Eğer bedenini saran body, tayt ya da strech formlu ürünleri kombinine dahil ediyorsan, sen de kusurları kapatmak yerine daha da açığa çıkararak istediğin görüntüden uzaklaşıyorsun demektir. Bedenini tamamen saran modeller, vücut hatlarını olduğu gibi ortaya çıkardığından bu modellerle arana mesafe koyabilirsin. 😊

Strech ürünler demişken, tayt giyerek zayıf görünmenin yolları mümkün mü diye soruyorsan, evet bir yolu var! 😊 Taytlar bacak ve kalça bölgesini tamamen sardığından, büyük desenli ve renkli modeller yerine tek renk taytları kombinine dahil edebilirsin. Kombinini, kalça bölgeni kapatan boyfriend bir tişört ile tamamlayarak olduğundan daha ince görünebilirsin.

Daha uzun ve zayıf görünmenin yolları listemizde olmazsa olmaz bir detay daha var! O da bacak boyunu olduğundan daha uzun gösterecek topuklu ayakkabılar… Daha uzun görünmek, seni olduğundan daha ince ve fit göstereceğinden kombinlerine şık dokunuşlar yapmanı sağlayacak topuklu ayakkabıları, bu stil oyununa dahil edebilirsin. Eğer konfor alanından ödün vermek istemiyorsan, kalın topuklu ayakkabıları tercih ederek, adımlarına özgürlük getirebilirsin.

DAHA ZAYIF GÖSTEREN KIYAFETLER NELERDİR?

Kilo aldın ve tam olarak istediğin formda değilsen, doğru parçalarla olduğundan daha zayıf görünebilirsin. Daha zayıf gösteren kıyafetler nelerdir? sorusuyla ilgili kafan karışıksa, doğru yerdesin!

Eğer kalçan büyükse, maksi elbiseleri, uzun ve salaş bluzları ya da tişörtleri tercih ederek kalça bölgendeki fazlalıkları kamufle edebilirsin. Bununla birlikte kombinine dahil edeceğin parçalar üzerinde gereksiz fırfırlar, büyük desenler ve cepler varsa seçimlerini yeniden gözden geçirmen gerekecek. Olabildiğince sade ve abartıdan uzak parçalarla daha zayıf ve zarif görünümler yakalayabilirsin.

“Daha zayıf gösteren kıyafetler nelerdir?” sorusuna vereceğimiz, hayat kurtaran ipuçları henüz bitmedi! 😊 Eğer bacaklarını ön plana çıkarmak istiyorsan seni olduğundan daha zayıf gösterecek yüksek bel pantolon modellerini ve eşofman altlarını bu stil oyununa dahile edebilirsin. Hem bacak boyunu hem de boyunu olduğundan daha uzun göstermene yardımcı olan yüksek belli modellerin belini de olduğundan daha ince gösterdiğini hatırlatmış olalım! 😊

“Fazlalıklarım var ama yine de eteklerden vazgeçemiyorum” diyorsan, maksi etek ve midi boy etekler senin için en doğru tercih olacak. Mini eteklerse, dikkatleri daha çok bacak ve baldır bölgesine çekeceğinden, forma girene kadar mini eteklere veda edebilirsin.

Daha zayıf gösteren kıyafetler serisine son vermeden, çanta ve aksesuar konusunda dikkat etmen gerekenleri de hatırlatalım! Büyük çanta ve aksesuar seçimleri seni yine olduğundan daha kilolu göstereceğinden, minimal seçimlerle kombinini tamamlamayı tercih edebilirsin.

OLDUĞUNDAN DAHA ZAYIF GÖSTEREN RENKLER HANGİLERİ?

Herkesin “olduğundan daha zayıf gösteren renkler hangileri?” sorusuna tek bir ağızdan yanıt verdiğini duyar gibiyiz. 😊 Evet, doğada natürel olarak bulunmayan ve bu sebeple ışığı emen tek renk olan siyahın seni olduğundan daha zayıf gösterdiği su götürmez bir gerçek. Siyahın asaletini ve kusursuz yanını hepimiz biliyoruz.

Ancak seni “olduğundan daha zayıf gösteren renkler hangileri?” sorusuna verecek başka yanıtlarımız da var! Gardırobun kurtarıcı rengini daha etkili kullanmak istersen, baştan aşağı siyah giyinerek olduğundan daha ince ve zarif görünebilirsin. 😊 Bununla birlikte zayıf görüneceğim diye karalar bağlamana ve yas havasına bürünmene hiç gerek yok! Bu yüzden siyahı da dozunda kullanarak renkleri hayatına dahil etmelisin.

Siyahtan bir süre sonra sıkılacağından, seni olduğundan daha zayıf gösteren lacivert, mor, askeri yeşil, bordo, kahverengi gibi daha koyu renklere yönelebilirsin. Yani siyah yerine, koyu renk tonlarını gardırobuna dahil ederek siluetine güç katabilirsin. 😊 Bununla birlikte daha zayıf görünmek için, özellikle etek, pantolon, şort, tayt gibi modeller seçerken koyu renkleri tercih edebilirsin.

Seni “olduğundan daha zayıf gösteren renkler hangileri?” sorusuna verecek başka yanıtlarımız da var demiştik. İşin aslı, tabi ki yalnızca koyu renkleri tercih ederek de bir ömür geçmez! 😊 Ancak bu cümleye bir açıklık getirelim. Yani daha zayıf görünmek için açık renklerin de koyu tonlarını tercih ederek şık bir silüet yaratman mümkün. Mesela, optik beyaz yerine krem rengi bir gömleği kombinine dahil ederek olduğundan daha ince görünebilirsin! 😊 Denemeye değer, ne dersin?

Etiketler: zayıf görünmenin yolları, daha zayıf görünmek için, zayıf görünme yolları, zayıf gösteren kıyafetler, zayıf gösteren renkler
Haziran 14, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız. tıklayınız.