Parizyen Bir Yaz Stili İçin Kombin Önerileri

yaz stili, yeni sezon moda trendleri, ilkbahar yaz modası, bu sezonun modası,

Trendler sürekli değişkenlik gösterse de Fransız kadınların vazgeçemediği Parizyen stil asla eskimiyor ve değişmiyor. Ve tabi Parizyen ruhun bu denli uzun yaşamasında etkisi olan zamansız parçalar da bu durumu mümkün kılıyor. Peki nedir bu Parizyen stil? Parizyen stil, özellikle Paris’te yaşayan Fransız kadınlarının moda anlayışını, stillerini ve yaşam tarzını ifade eden ve yeni sezon moda trendleri arasında da sıklıkla karşılaştığımız bir kavramdır.

Yeni sezon moda trendleri arasında yer alan ve hem Instagram’da hem de dünyaca ünlü top modellerde de son zamanlarda gördüğümüz Parizyen kadınların stilinden ilham alarak, sen de kendine ait Parizyen bir yaz stili oluşturabilirsin. Parizyen bir yaz stili oluşturmak için ihtiyacın olan tek şey, hangi parçalara sahip olman gerektiğini bilmek! 😊 İşte tam da bu sebeple, gardırobunda olması gereken joker parçaları ve Parizyen bir yaz stili için kombin önerileri yazımızı Quzu Blog olarak senin için hazırladık!

Parizyen stilin sıradanlıkla arasına kilometrelerce mesafe koyduğunu şimdiden söyleyelim! Bu yüzden gardırobunda olması gereken parçaları dikkatlice seçerek ilk adımı atabilirsin. Blazer ceketler, trençkotlar, düz kesim jean’ler, basic parçalar, olmazsa olmaz çizgili tişörtler, midi boy etekler, makosenler, tüvit ceketler, fularlar ve çiçekler… Hem cool hem de bohem bir havası olan Parizyen kadınlarının şıklık mertebesine ulaşmak için yapman gerekenleri senin için sıraladık! İşte başlıyoruz. 😊

Yeni Sezon Moda Trendleri: Hasır Çanta ve Çiçekler

Eğer sen de gücünü sadelik ve şıklıktan alan Parizyen bir stil yaratmak istiyorsan, yeni sezon moda trendleri arasında yükselişe geçen hasır çantaları kombinine eklemeyi unutma! Moda dünyasında trendler hep değişse de Fransız kadınlarının benimsediği ve asla ödün vermediği parçalar arasında yer alan hasır çantaların içine bir de mevsim çiçeklerini yerleştir! Parizyen ruhu stilinle bütünleştirmek ve bunu sokağa yansıtmak istiyorsan, mevsim çiçekleriyle hasır sepet çantaları siluetine dahil edebilirsin. Çiçeklerin renkleriyle kombinine hareket ve ruh katarken, kokularıyla da modunu da yükselteceğin kesin! 😊

Instagram fenomenlerinde ve ünlü top modellerde de sıklıkla gördüğün gibi Parizyen stili, yeni sezon moda trendleri arasında yerini aldı! Eğer sen de Parizyen stili, bu yaz kendi stiline uyarlamak istiyorsan, hasır çanta ve çiçek kombinini onlarla tam uyumu yakalayacak espadril ya da makosenlerinle tamamlayabilirsin. Yeni sezon moda trendleri arasında yer alan, abartıdan uzak ancak çabasız zarafetin başrolde olduğu Parizyen stilini, sen de kendi stiline uyarlayarak daha hafif ve daha özgür hissedebilirsin!

Bu Sezonun Modası: Sana Tam Uyumlu Jean

Bu sezonun modası Fransız kadınlarının yıllardır vazgeçemediği Parizyen stili yaratmaksa, o zaman sahip olman gereken en önemli parça sana tam uyumlu bir jean! Vücut proporsiyonuna uygun, mükemmel fite sahip, seni her daim iyi hissettiren bir jean pantolon Parizyen stili yaratmak için en önemli adım… İstersen düşük, istersen de yüksek belli tercih edeceğin jean’leri, Fransız kadınlarının ağırlıkta straight formda kullandığını söylemeden geçmeyelim. Eğer sen de bu sezonun modası olan ve Fransız kadınlarının yıllardır vazgeçemediği Parizyen bir stil yaratmak istiyorsan, bacak inişi düz olan formları tercih ederek zarafeti yüksek görünümler elde edebilirsin.

Bacak inişi düz jean pantolonlarını, bu sezonun modası basic parçalarla bir araya getirerek çabasız şıklığın tadını çıkarabilirsin. Abartıdan uzak, sade ve kullanışlı crop atletlerle, kötü gün dostu jean pantolon modellerini birleştirerek sen de bu akıma dahil olabilirsin. Crop atletinle blazer ceketlerini ya da denim ceketlerini kombinleyip, 70’lere göz kırpabilirsin. Parizyen stilini ön plana çıkarmak için, zamansız jean’inle basic beyaz tişörtünü bir araya getirip, boynuna da bir fular ekleyebilirsin.

Gardırobunun rütbeli kurtarıcısı olarak gideceğin her yere uyum sağlayan düz kesim pantolonlar ile sırtı açık bluzlarını ya da crop top’larını bir araya getirerek, sen de Fransız giyim tarzına ayak uydurabilirsin. Parizyen stilin olmazsa olmazı blazer ceket modelleri ve mevsimler arası geçişlerin koruyucu katmanı trençkot modelleriyle de uyum içinde olan düz kesim jean’ler, stilini bir üst mertebeye taşımak için en güçlü aday!

Parizyen Stilin Olmazsa Olmazı: Blazer Ceketler

Feminen ve maskülen parçalar arasında denge kurduran ve ilkbahar yaz modası denilince ilk akla gelen blazer ceket modelleri, Parizyen stilin de olmazsa olmaz parçası! İster ofiste istersen de günlük hayatta çabasız şıklık yaratmak için kullanacağın blazer ceket modelleri Parizyen stilinle fark yaratman için yardıma hazır!

Eskisi kadar ciddi ve sıkıcı olmadıklarından emin olduğumuz ikonik tavırlı blazer ceket modelleriyle hem partik kombinler yapabilir hem de yaratıcılığını konuşturarak stil sahibi görünümler elde edebilirsin. İlkbahar yaz modası dendiğinde, sezonun yükselen yıldızları arasında yer alan blazer ceketleri, Parizyen stilin öncüsü basic beyaz tişörtlerinle ya da oversize gömleklerinle kombinleyerek sen de şık ve güçlü görünümler elde edebilirsin. Kombinini, düz kesim jean’lerinle ve onlarla tam uyumu yakalayacak makosenlerinle tamamlayarak karakteristik, göz alıcı ve stil sahibi görünümler yakalayabilirsin.

İlkbahar yaz modası ve Parizyen stil denilince, her ikisinin de bir kesişim kümesi olduğunu bize hatırlatan bir parça daha var! Dünya devi Coco Chanel tarafından moda dünyasına kazandırılan breton çizgiler hem çabasız şıklığın hem de Parizyen stilin anahtarı! Blazer ceketlerle çizgili tişörtlerini ya da çizgili ince trikolarını bir araya getirerek, sen de sade ama sıradan olmayan bir stile imza atabilirsin. 😊 Parizyen stilini bir üst mertebeye taşımak için, renkli fularlarını bu oyuna dahil etmeyi unutma! Kombinine rahatlığından ödün vermeden son dokunuşu yapmak istersen, snekar’ların da yardıma hazır.

Cool ve bohem görünümleriyle ünlü Fransız kadınların stillerindeki gizem aslında kombinlerine çok özen göstermemiş ve uğraşmamış algısı yaratmakta saklı! Bu sebeple, saçlarını dağınık bırakıp, olabildiğince sade bir makyajla sen de kendi Parizyen stilini oluşturabilirsin. 😊 Ancak Parizyen stilin sıradanlıkla arasına kilometrelerce mesafe koyduğunu da söylemezsek olmaz!

Midi Etek Modelleri ile Parizyen Yaz Stili Yarat

Tek parça ile Parizyen yaz stili yaratmak için gardırobunda olması gereken en zahmetsiz parça şüphesiz midi etek modelleri! 😊 Fransız kadınların stil kodlarında bulunan zahmetsiz şıklığın formülü midi etek modellerinde gizli desek çok da ileri gitmiş sayılmayız! Hem yazın hem de kışın kurtarıcı parçası midi ektekler, Parizyen yaz stili yaratabilmen için hazırda bekliyor. Sen de yazı çiçek desenli midi etek modelleriyle selamlayarak, geçmişin tüm yorgunluğunu bir anda üzerinden atabilirsin.

Ne giyeceğine karar veremediğin günlerde enerjine en uygun kombini yapmak çok mümkün olmayabilir. İşte bu zor zamanlarda hayat kurtaran ve zaman kazandıran parçaların başında gelen midi boy eteklerle sen de Parizyen yaz stili yaratarak çabasız şıklık elde edebilirsin. Üstelik yanında gelen hareket özgürlüğü ve takınacağın cool tavır da cabası! 😊

Elbiselerden rol çalarken takındıkları cool tavırla mevsimlere de meydan okuyan midi boy etekler, hem şık hem de pratik olduğundan Fransız kadınlarının da vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Yazın tercih edeceğin çıtır çiçek desenli midi eteklerle romantik kombinlere imza atarak, enerjini sokağa yansıtabilirsin. Parizyen yaz stili savunucusu desenli midi boy eteklerle, basic parçaları bir araya getirerek kombinini dengede tutabilirsin. Kombinine zarif dokunuşlar yapmak istersen, ince bantlı ayakkabıları bu stil oyununa dahil edebilirsin.

Etiketler: yaz stili, yeni sezon moda trendleri, ilkbahar yaz modası, bu sezonun modası,
Mayıs 28, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız. tıklayınız.