Sevgililer Günü Hediyesi Fikirleri

Sevgililer Günü Hediyesi Fikirleri
Sevgililer günü, her kadın ve erkek için önem arz etmektedir. Çoğu kişi “bize her gün sevgililer günü” dese de aslında bugünü layığıyla kutlamak oldukça önemlidir. Sevgililer gününün tarihi oldukça esiklere dayanmaktadır. Şimdilerde temel olarak sevgililerin birbirlerine hoş hediyeler aldığı ve beraber güzel vakit geçirerek aşklarını tazeledikleri gün olarak kutlanan sevgililer günü, Roma Katolik Kilisesine dayalı bir gün olmaktadır. O zamanlarda Valentin isimli bir adam için bayram ilan edilen gün, sonralarda Valentine yani hoşlanılan, sevilen kişi anlamına çevrilerek bugünü oluşturmuştur. Sevgililer günü çoğu toplumda hala Aziz Valentin Günü olarak kutlanmaktadır. Sevgililer gününün tarihi açıdan önemini ele aldıktan sonra şimdiki zamana dönmekte fayda var. Dünya üzerinde en fazla alışverişin yapıldığı ve kart atıldığı gün olarak da bilinen sevgililer günü her yıl 14 Şubatta kutlanmaktadır. Eğer pek çok kişi gibi sevgililer günü yaklaşırken “ne alacağım” telaşına düşüyor ya da ilk kez sevgililer günü kutlayanlar arasındaysanız en alacağınızı bilemiyorsanız işte size ilaç gibi gelecek bir içerik!

Sevgililer Günü Hediyesini Kime Alacağınızı Öğrenmeliyiz…

Sevgililer günü hediyesini hangi cinse alacağınız bu konuda oldukça önem taşımaktadır. Eğer bir kadına alınacaksa hediye olanağı kesinlikle daha fazladır. Fakat bir erkek için hediye olanakları bir hayli düşük olmaktadır. Durum böyle olunca erkekler hediye alma konusunda kesinlikle daha şanslı olmaktadır. Sevgililer günü hediyesi için ilk düşünülmesi gereken şey maddiyattan daha çok manevi bir değeri olmasıdır. Önceliğinizi daima ikinizin ortak noktası olan bir şeylere vermelisiniz. Daha sonrasında olayın maddi yönünü ortaya koyabilirsiniz, fakat öncelikle karşınızdaki kişi hediyesini eline aldığı zaman bir şeyler anımsamalı ve ufakta olsa bir tebessüm etmelidir.

Erkekler İçin Sevgililer Günü Hediyeleri

Erkeklere sevgililer günü hediyesi almak deyince çoğu kadın pek bir şey bulamamaktadır. Kadınlar için hediye olanağı daha fazla olduğu için erkekler bu konuda şanslıdır, fakat bir erkeğe hediye alabilmek için oldukça yüksek ücretler ödemeniz gerekebilir. Öncelikle uygun fiyatlı hediyelere gitmek gerekirse, eğer çalışan bir erkekse kravat ya da kol düğmesi gibi hediyeleri öncelik sıranıza koyabilirsiniz. Daha yüksek fiyatlı aksesuar ve giyim ürünleri saat, cüzdan, kemer ya da istediği bir ceket vb. şeyler olabilir. Bunun dışında parfüm ve son dönemlerde bir hayli popüler olan teknolojik cihazlar oldukça sevilmektedir. Özellikle drone, akıllı saat ve oyun konsolları erkekleri en memnun eden sevgililer günü hediyeleri arasında yer almaktadır. Eğer bu hediyeler maddi olanaklarınızı sarsacak şeylerse bunun yerine daha uygun fiyatlı olan kazak, tişört ya da pantolon seçeneklerine yönelebilirsiniz. Bu ve bunlar gibi maddi hediyelerin yanı sıra eğer erkek arkadaşınızın istediği ya da onu mutlu edeceğinden emin olduğunuz manevi hediyeler varsa muhakkak ilk sıralara onları koymalısınız.

Teknolojik Ürünler ile Erkekleri Mutlu Etmenin Yolları

Gelişen teknoloji ile beraber hediye kıtlığı yaşayan erkeklere pek çok farklı alternatif hediye oluşmuştur. Özellikle maceradan hoşlanan erkek arkadaşınız için su altı kamerası ya da drone gibi alternatifleri satın alabilirken, oyun oynamaktan ciddi anlamda zevk alan erkek arkadaşınız için piyasada yer alan çeşitli oyun konsolları ya da sadece oyun satın alabilirsiniz. Bunların yanı sıra teknolojiyi yakından takip eden ve gün içerisinde çok fazla telefon vb. ile haşır neşir olan erkek arkadaşınıza akıllı saat gibi ürünleri alabilirsiniz.

Giyim Ürünleri Erkeklere Sevgililer Günü Hediyesi İçin İyi Bir Alternatif

Erkeklere sevgililer günü hediyesi alırken bir diğer bakmanız gereken yer kesinlikle kıyafet mağazalarıdır. 14 Şubat bilindiği üzere soğuk bir mevsimde yer almaktadır. Bu durumdan yola çıkarak soğuk günlerde sevdiğinizi korumak için kalın bir kazak, mont, kaban ya da atkı takımı gibi ürünlere göz atmalısınız. Bu ürünler hem işlevsel olarak çok işe yarar hem de sevdiğinizi düşündüğünüzü gösterir. Bunun yanı sıra iyi birer hediye olmaktadır. Giyim ürünleri erkek arkadaşınızın zevkine göre göz atabilir ve içinize sinen bir tanesini satın alabilirsiniz. Eğer vaktiniz bolsa ve el işlerine yatkın birisiyseniz kendiniz atkı-şapka ya da kazak gibi şeyleri örerek ona hediye edebilirsiniz. Bu kesinlikle en düşünceli hediye olacaktır. Tabii hem vaktiniz hem de yeteneğiniz yoksa hazır ürünler satın alarak bu durumu telafi edebilirsiniz. Önemli olan her zaman düşünmenizdir.

Kadınlar İçin Sevgililer Günü Hediyeleri

Kadınlar için sevgililer günü hediyeleri uçsuz bucaksız bir alandır. Erkeklere nazaran çok daha fazla hediye alternatifi bulunan kadınlar için sevgililer günü hediyeleri oyuncaktan tutun da dış giyime kadar pek çok farklı şeyi kapsamaktadır. Bu durumda haliyle erkekleri oldukça memnun etmektedir. Kadın partnerinize hediye almak için illa çok pahalı ve şatafatlı bir şeye ihtiyacınız yoktur. Eğer küçük şeyler ile mutlu olmayı başarabilen bir yapıya sahipse sürpriz bir çiçek bile tam olarak ihtiyacını karşılayacaktır. Bunun yanı sıra kalp yastıklar ve pelüş oyuncaklar hala içerisinde çocuğu yaşatan kadınları en memnun eden hediyeler arasındadır. Tabii şık bir kolye ya da küpe gibi aksesuarlara da hayır demezler. Kadınlara sevgililer günü hediyesi alırken tekrara düşmemeye dikkat etmelisiniz. Geçtiğimiz yıllarda takı, çiçek ve pelüş oyuncak gibi alternatifleri değerlendirdiyseniz, sırada başka hediye fikirleri yer almalıdır.

Kıyafetler ile Kadınlar İçin Sevgililer Günü Hediyeleri

Kadınlara sevgilileri günü hediyesi alırken pek çok erkek önceliğini takı vb. aksesuarlara vermektedir. Halbuki giyim ürünleri ile kadınların kalbini ciddi anlamda fethetme şansınız bulunmaktadır. Pantolon, kazak ya da gömlek gibi giyim alternatiflerinin yanı sıra dış giyim ürünleri, ayakkabı ya da atkı-bere gibi kış aylarının en çok ihtiyaç duyulan aksesuarları ile istenileni verebilirsiniz. Dışardan bakıldığı zaman bu hediyeler çok sıradan gibi dursa da aslında kadınları oldukça mutlu edecek şeylerdir. Dış giyim ürünlerinin yanı sıra kadınları iç giyim ürünleri ile de memnun edebilirsiniz.

İç Giyim Ürünleri ile İlişkinizi Yenileyin

Kadınların iç giyim ürünlerine olan zaafını hemen herkes bilmektedir. Çoğu kadın iç giyim ürünlerini satın alırken tıpkı dış giyim ürünleri gibi dikkatli davranır ve yalnızca kendisine yakıştırdığı şeyleri satın alır. Bu yol ile kız arkadaşınızın ya da eşinizin hoşuna gidebileceği iç giyim ürünlerinden satın alarak ona hediye edebilirsiniz. Tabii henüz yeni bir ilişkiniz varsa daha giriş hediyeleri ile yolunuza devam etmenizde fayda var. Eğer ciddi anlamda oturmuş bir ilişkiye sahipseniz, şık bir takım, kombinezon ya da gecelik ile karşınızdaki kişiyi şımartabilirsiniz. Emin olun bu hediye onu çok mutlu edecektir.

Kadınlar İçin de Teknolojik Hediyeler İyi Bir Alternatif

Erkeklere teknolojik hediye önerileri yaptık, fakat kadınların da bir o kadar teknolojiye düşkün olduğunu unutmamak gerek. Özellikle hayat dolu kadınlar için piyasada rengarenk satılan kablosuz kulaklıklar iyi bir hediye olacaktır. Aynı zamanda renkli polaroid fotoğraf makineleri ve en güzel anlarınızı kaydetmek için su altı kameraları kız arkadaşınızı hem heyecanlandıracak hem de oldukça mutlu edecektir.
Etiketler: Sevgililer Günü Hediyesi
Şubat 13, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız. tıklayınız.