Sokak Trendi: Püsküllü Elbise vs Payetli Elbise

Püsküllü Elbise vs Payetli Elbise

Püsküllü elbise modelleri ve payetli elbise modelleri karşı karşıya getirildiği zaman ikisinin de ortak bir noktası bulunmaktadır. Bu ortak nokta hiç şüphesiz ki iki elbise türünün de gece hayatı için mükemmel bir seçim olması ve hangi ortamda giyilirse giyilsin kendisini daima ön plana çıkarıyor olmasıdır. Püsküllü elbise modelleri aşırı abartılı olması ve devasa detaylar ile bezenmesi ile biliniyorken, payetli elbise modelleri şıkır şıkır ve ışıltılı kumaşı ile çok da abartıya kaçmadan göz alıcı olmanın yollarını çoktan bulmuştur. Bu iki elbise de hem gece kıyafetlerinde hem de abiye modellerde bir hayli sevilmekte ve tüketilmektedir. Hemen hemen her kadının gardırobuna girmeyi başarmış olan bu iki elbise modelini yakından incelemeye ne dersiniz?

Püsküllü Elbiseler Payetli Elbiselere Karşı!

Püsküllü elbise modelleri çok sevilen bir parça olsa bile şatafatını üzerindeki ekstra detaylardan almaktadır. Halbuki payetli elbise modelleri zaten kendiliğinden bir ışıltıya sahiptir. Oldukça sevilen bir parça halini alan payetli elbise modelleri özellikle göz önünde olmak istediğiniz zamanlarda tam da istediğiniz performansı verecektir. Bunun yanı sıra püsküllü elbise modelleri ise çok ışıltılı olmayarak daha sade ama bir o kadar zarif görüntüleri ile göz doldurmaktadır. İki modeli de yan yana getirdiğimiz zaman aralarında bir seçim yapmakta epey zorlanacağız gibi görünüyor.

Püsküllü Elbise Kullanım Alanları

Püsküllü elbise modelleri söz konusu olduğu zaman akla hemen gece hayatı gelmektedir. Aslında payetli elbise modelleri ile püsküllü elbise modellerinin kullanım alanları birbirleri ile çok örtüşmektedir. Asıl zor olan kısım, hangisini tercih edeceğiniz yönündeki sıkıntıdır. Püsküllü elbise modelleri geçmişte daha sade görünse de günümüze bakıldığı zaman püskül modelleri çeşitlendirilmiş ve elbiseye püskülün yanı sıra bambaşka detaylarda eklenmiştir. Yapma kuş tüyleri bu detayların en başında gelmektedir. Bu açıdan göz önüne alındığı zaman püsküllü elbise modelleri çeşitlilik ve görsel zenginlik açısından kesinlikle payetli elbise modellerini sollamaktadır. Bir elbise için yalnızca ışıltı değil, detaylı aksesuarlar ile bir bütünlük oluşturabilmek de oldukça önemlidir.

Payetli Elbise Kullanım Alanları

Payetli elbise kullanım alanları denince tıpkı püsküllü elbise modelleri gibi gece hayatı ilk akla gelen alternatifler arasında yer almaktadır. Oldukça sevilen ve talebin yoğun olduğu elbise modelleri arasında yer alan payetli elbise modelleri, ışıltısı ile göz almaktadır. Çok fazla detayı barındırmayan payetli elbise modelleri, kumaşının o kendisine has ışıl ışıllığı ile çevresine güneş gibi doğmaktadır. Bunun da yanı sıra çok parlak bir elbise tercihi olduğu için iddialı parçalar arasına ismini başarı ile yazdırmaktadır. Payetli elbise modelleri zaten çok gözü yorduğu için herhangi bir aksesuar desteği gerektirmez. Bu detay, payetli elbise modellerinin en olumlu detayı olmaktadır.

Payetli Elbise Kullanımının Artıları

Payetli elbise kullanımının en büyük artı yönü hiç şüphesiz ki kendi ışıltısı ile çevresi tarafından hemen fark edilmesidir. En zahmetsiz ve kombini en kolay yapılan gece kıyafetlerinden birisi olan payetli elbise modelleri, her uzunluk ve renkte olması ile kadınlar tarafından epey sevilmektedir. Bunun yanı sıra payetli elbise kumaşının aşırı şatafatlı görünmesi elbiseyi diğer pek çok elbise modelinin yanında ciddi anlamda ön plana çıkarmaktadır. Bu gibi detayların yanında payetli elbise modelleri zaten kendisi başına çok parlak bir elbise türü olduğu için çok fazla takıya gerek duymaz. Bu da payetli elbise modellerinin zahmetsiz ve masrafsız elbise türleri arasında olduğunun en büyük kanıtı olmaktadır.

Payetli Elbise Kullanımının Eksileri

Payetli elbise kullanımının eksileri söz konusu olduğunu zaman bulunabilecek pek bir şey yoktur. Yalnızca çok fazla parlak ve iddialı bir elbise modeli olduğundan dolayı daha klasik giyimin tercih edilmesi gereken mekanlarda çok fazla sırıtması eksi yönü olarak nitelendirilebilir. Bunun yanı sıra payetli elbise modellerinin bir diğer eksi yönü parlaklık seven ama dekolte hoşlanmayan kadınlara hitap etmektedir. Görüntüsü ve hatta kumaşı ile başlı başına bir iddia olan payetli elbise modelleri elbette ki cesur dekolteler ile göze çarpmaktadır. Eğer dekolte giyinmekten pek fazla hoşlanmıyorsanız, kapalı bir payetli elbise modeli bulmakta epey zorlanabilirsiniz.

Püsküllü Elbise Kullanımının Artıları

Püsküllü elbise kullanımının artı yönleri şöyle bir düşünüldüğü zaman payetli elbise modellerine kıyasla daha sade olması ve abartılı gösterişinin detaylarını üzerinde taşımış olduğu ekstra parçalardan alıyor olması hemen ilk akla gelenlerdir. Püsküllü elbise kullanımı geçmişte de günümüzde de bir hayli yaygın olmaktadır. Özellikle söz konusu gece hayatı olduğu zamanlarda püsküllü elbise modellerinin yeri asla doldurulamaz. Payetli elbise modelleri gibi şatafatlı ve parlak modeller yerine daha sade ama bir o kadar da abartılı modeller tercih etmek istiyor, yani karşınızdakini şaşırtmak istiyor ama bir yandan da tarz sahibi olmak istiyorsanız, püsküllü elbise modellerine kesinlikle bir şans vermelisiniz. Hatta birden fazla şans verseniz de olabilir.

Püsküllü Elbise Kullanımının Eksileri

Püsküllü elbise kullanımının eksi yönleri kesinlikle renginin payetli elbise modellerine göre daha soluk olmasıdır. Payetli elbise kendi başına bir disko topu olarak düşünülebilir. En sevilen ve tercih edilen elbise modellerinden birisi olmasının ilk sebeplerinden birisi kesinlikle sınır tanımaz ışıltısı olmaktadır. Püsküllü elbise modelleri ise ona nazaran daha çok üzerinde taşıdığı ekstra detaylar, püsküller ve tüyler ile ön plana çıkmaktadır. Yani payetli elbise gibi zarif görünmek yerine üzerindeki fazlalıklardan dolayı daha kaba bir görüntü çizebilir. Bu durumda püsküllü elbise modellerinin en büyük eksisidir denebilir. Yine de bu dağınık tarzı benimseyen ve seven birçok kadın bulunmaktadır.

Sokakta Püsküllü Elbise Kullanılır mı?

Püsküllü elbise modelleri genellikle gece hayatı için geçerli olan bir elbise modelidir desek de son dönemde ortaya çıkan moda akımlarından dolayı çoğu püsküllü elbise modeli yavaş yavaş sokak modası ile özdeşleşmeye başladı. Bu da bu abartılı elbiseleri sokaklarda daha sık göreceğimiz anlamına gelmektedir. Püsküllü elbise modelleri sokakta da pekala kullanılabilir. Yalnızca birkaç ufak dokunuş ile daha rahat ve tabii ki de daha spor bir tarza çevirmeniz gerekmektedir. Öncelikle üzerinden en az detay barındıran püsküllü elbise modellerini seçmelisiniz. Yalnızca püskül detayı olursa yeterli olacaktır. Bu aşamadan sonra ise elbisenin kumaşını seçmelisiniz. Kesinlikle hafif ve pamuklu bir kumaş seçin. Bu püsküllü elbise içerisinde daha rahat olmanızı sağlayacaktır.

Sokakta Payetli Elbise Kullanılır mı?

Payetli elbise modelleri sokak modası için uygun mu diye soracak olursanız cevap pek de olumlu olmaz doğrusu… Payetli elbise modellerinin kumaşı kendiliğinden pullu gibidir. Her zaman ışıl ışıldır ve bu parlaklığını asla yitirmez. Doğal olarak gece hayatı için mükemmel birer alternatif olabiliyorken, söz konusu gündüz ve sokak modası olduğu zaman ne yazık ki payetli elbise modelleri istenilen performansı gösteremez. Siz yine payetli elbise modellerini gece hayatı ve özel günler için tercih etmeye devam edin… Sokak modası için püsküllü elbise modelleri kesinlikle daha doğru bir seçim olacaktır.

Etiketler: Püsküllü Elbise,Payetli Elbise
Ocak 29, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız. tıklayınız.