Moda Dünyasında 2020 Sonbahar Trendleri

Sonbahar Trendleri

Dünyanın moda podyumunda, sonbaharın en sevilen ve en gözde renkleri Quzu modasıyla bir araya geldi. Şanzelize’den Paris’e uzanan dünya modasında, sokakların ve özel davetlerin en güzel renkleriyle stilinizi ortaya koyabilirsiniz. Moda dünyasında 2020 sonbahar trendleri hem göz boyayan hem de 17. Yüzyıldan 20. Yüzyıla kadar sevilen bütün tarzları bir araya getirdi. 

2020 Ve 2021 Modasında Dünyanın Renkleri

1980’li yılların sevilen pastel renkleri bir araya gelirken, ekose ve dantel desenlerinde göz alıcı tasarımlarıyla Moda’da yeni bir etki başladı. Milano’da düzenlenen defilelerle, podyumda nostaljik bir dünyayla birlikte post modern tasarımların etkisi sürerken, 2020 sonbahar trendleri arasında dramatik renklere de yer verildi.

Safran sarı, siyah ve zümrüt yeşilin enerjisini podyuma taşıyan modacılar, yukarı doğu yakasında en sevilen ekose stillerini modayla buluşturdu. Geometrik desenler, etek, gömlek ve pardösülerle buluşurken, makyaj kullanımında da kedi gözü, nude tonlarıyla farklı tarzlar yaratıldı. İç giyim ve dış giyim için özel stilleri hissettiren tonlarda sınır tanınmadı. 

2020’nin En Sevilen Renkleri

2020 sonbahar trendleri, dramatik tonlarla 80’li dönemlerin göz alıcı renkleriyle buluştu. Klasik lan kahve tonları, karamel ve safran renkleriyle bir araya gelirken, siyah ve safran sarıyla özel bir sokak stili de yaratıldı. Bu yılın en sevilen renkleri sarı, kahve ve siyah tonlarıyken, Sonbaharın etkisiyle birlikte toprak tonlarına da özel bir ilgi duyuluyor.

Tasarımcıların 70’li ve 80’li dönemlerde kullanılan bohem siluetlerin etkisini de hissettiren yeni tasarımlar ortaya koyulurken, disco ve glam rock stilleri de göz kamaştırıcı bir şekilde Sonbahar mevsimiyle bir araya getirildi. Safran sarı ve zümrüt yeşil modasıyla göz kamaştıran disco ce glam rock etkisi hissettirildi.

Sonbaharın Ekoseli Desenleri

Ekose İskoç kültüründen dünyaya yayılmış ve özel bir tasarım olarak giyim alanında da yerini almıştır. İkonlaştırılmış bir stil olarak, pitikare ve ekose modelleri 2020 sonbahar trendleri arasında bulunuyor. Ekose etekler, pardösü ve ceketlerle, vatkalı zamanlara da bir geri dönüş söz konusu. Burberry defilesinden dünya modasına yansıtılan 2020 ve 2021 kreasyonları arasında hem çarpıcı hem de sade ekose stillere rastlayabilirsiniz.

Karenin kendinden emin duruşuyla, içerisine bulunan renk tonları ise siyah, beyaz, kırmızı ve safran sarı tonlardan seçiliyor. Son dönemin sonbahar kış kreasyonları arasında tercih edilen göz alıcı renklerle daime özel hissettirecek yenilikçi ovalize stillere de özen gösteriliyor.

Vatkalı Belirgin Omuzlar Modası

Bohem modayla dönem stilinin özel desenleri bir araya getirilirken, eski dönemdeki karizmatik hatlara da geri dönüş yapıldı. Son dönemin en sevilen nostaljik etkisini İngiltere’den dünyayla tanıştıran modacılar özellikle güçlü ve cesur kadın imajlarına öncelik veriyor.

Belirgin omuzlarla, fitilli kazak, devetüyü elbiseler ve parlak bluz modasına geri dönüş yapılırken, bu stiller sokak modasıyla da buluşturuldu. 2020 sonbahar trendleri arasında karpuz kol, ekose desen ve vatkalı modellerle yer verilirken, göz çarpan parıltılı renklerde kraliçelere layık desenlerle süslendi. Cesur İmaj ve göz alıcı hatlarla etkili tasarımlar kadın giyim modası ile buluşturuldu. Tüvit ceket, vatkalı ceket ve dramatik renkler bir araya getirildi.

Bohem Sokak Stili

Bohem sokak stili 2020 sonbahar trendleri arasında yer alırken, eski dönemin esintilerini de üzerinde taşıyor. Özellikle bol kazaklar ve saç stilleriyle de 80’ler dönemindeki rock stili birleştirildi. Parlak bluz modası ve siyah üzerinde dantel desenleriyle farklı bir modanın izleri hem cazibe hem de fantazi modasına uyum sağladı.

Özel tasarımlarla bohem kültürün hem dar hem de karpuz modelleri bir araya gelirken, özel dantel detaylarıyla da göz kamaştırıcı sokak stiline uyum sağlayan modellerin çarpıcı dokusuyla buluşturuldu. Karakterize modeller, göz makyajı, dramatik renkler ve göz alıcı küçük detaylarla donatıldı. Bohem sokak stili bu yılın Sonbahar modası arasında yerini aldı.

Amerika Esintileriyle Denizci Stili

Tasarımcıların 2020 sonbahar stili için özel tasarımlara yer verdiği yeni sezonda, özellikle Amerikan kültürünün denizci stili ön plana çıkarıldı. Siyah transparan modasıyla birlikte, dantel modellerine de yer verilirken lateks pantolon göz bebeği oldu. Transparan dantel modeller, denizci stiliyle buluşturulurken, siyah tonlarıyla birlikte kahve ve mavinin de bir araya geldiği özel bir kreasyona yer veriliyor.

Podyumlarda görmeye alışık olmadığımız etkili stillerden biri olan transparan modası, pantolon ve gömleklerle bir araya gelerek heyecan verici denizci stiliyle de boğazlı kazak, lateks pantolon aynı zamanda bra modelleriyle de karşımıza çıktı. Modern özel tasarımlarla eski dönem Amerika’sı bir araya gelerek özel stillere yer verildi.

Sonbahar Safran Sarı Ve Salkım Saçak Modası

Sonbaharın hareketli stilleri arasında yer alan örgü modellerle birlikte salkım saçan modası, hem ceketlerde hem de pantolonlarda karşımıza çıkıyor. Özel bir hareketlilik için dantelden sonra en çok tercih edilen salkım saçak modası hem rahat hem de hareketli bir görünüm sunuyor. Püsküllü paçalar, ekose ve vatkalı modellerle bir araya gelirken, çizmelerde de ekose modelleri kullanılmaya başladı. İhtişamlı bir görüntü yaratan bu özel stiller, uyumlu bir görünümle birlikte dramatik renklerle bir araya gelerek, yıldızlı geceyi aldıran püsküllerin uç kısımlarına da simli ve parıltılı aksesuarla heyecanlı özel tasarımlar eklenti. Göz kamaştırıcı bayan ceket modelleri, pantolon ve çizme modasında salkım saçak etkisi bu sonbaharda devam ediyor.

Natürel Renklerle Hareketli Desenler

Bej rengi, yeşil ve mavi tonlarını görebileceğiniz 2020 sonbahar trendleri arasında, özellikle palto, pantolon ve gömleklerde natürel bir görünüme yer verildi. Rahat bir stil, kadınlara ve erkeklere özel vücut hatlarıyla bir araya gelen dar stilden uzaklaşılarak bol modeller tercih edilen stiller arasında yerini aldı.

Orman, deniz ve gökyüzünün büyüsünden etkilenerek nostaljik renkli ceket modasıyla da natürel renklerle hareketli ekose, dantel stiller buluşturuldu. Vatka tarzı ve özel minimalist tasarımlarla birlikte üst giyim, alt giyim ve iç giyim alanında göz alıcı hatların dar ve bol stillerle farklı bir görünüme kavuşması sağlandı.

Marjinal Lateks Pantolon Modası!

Son zamanlarda unutulmuş bir model olan lateks pantolon 2020 yılında podyumlara geri döndü. Bu dönemin en sevilen dar giyiminden bol giyime geçişini uzun uzun seyir ederken, lateks pantolon şaşırtıcı bir etki uyandırdı. Dar hatları ve parlak stiliyle son dönemde podyumlarda görülen farklı modeller olarak göz çarpıcılığını sergiliyor. Ancak renk ve parlaklık olarak fazla tercih edilmeyen modeller arasında yer alacağı düşünülse de deri ve doğal esnek görünümüyle kadınların seveceği stiller arasında yer alabilir.

2020 Sonbahar Quzu Modası

Bu yıl Quzu modasında ekose ve kare modellere yer verilirken aynı zamanda vatkalı stilinde göz alıcı hatları moda takipçilerine sunuldu. Geniş ve dar hatları bir araya getiren Bohem tarz ile birlikte, sweatshirtlerde de dramatik renkleri tercih edebilirsiniz. Örgü modasıyla ve dantel modasıyla bir araya gelen yeni ve çarpıcı stillerle kendi tarzınızı oluşturan modelleri bulabilirsiniz. Yeni renklerle New Color dünyasında hem dramatik hem de canlı renkleri bir araya getiren özel kreasyonları inceleyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımıza https://www.quzu.com.tr/blog/icerik/vucut-tipine-gore-pantolon-secimi linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler: Sonbahar Trendleri
Ekim 16, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız. tıklayınız.