Spor Şık Kombinler

Spor Şık Kombinler

Şık, kelime anlamı itibariyle modaya uygun giyinen kişi için kullanılan olumlu bir yakıştırmadır. Şık denilince gözümüzün önünde canlanan kişi, kıyafetler ve kombinler çok farklı olabilmektedir. Moda dünyası, özellikle son yıllarda kabul görmeyen parçaları yakıştırma ve normalde bir arada kullanılmayanı bir arada kullanma adına daha çok deneme yapmaktadır. Bunun sonuçlarından biri de spor ve şık giyimi bir arada düşünmektir. Önceden klasik bir görüntünün dışına çıkarılamayan ceketler spor ayakkabılarla giyilmeye başlamıştır. Spor tarzda görülen ve genelde günlük kullanılan kot ceketlerin altına topuklu ayakkabı yakıştırılmıştır. Hal böyle olunca günümüzde moda trendlerine uymak daha kolay bir hal almıştır. Hatta kişilerin kendi tarzlarını oluşturmasının önü açılmış, günlük giyim tarzları çeşitlenmiştir. Spor şık kombinler yoğun gündelik yaşamın içinde şık olmak isteyenlerin vazgeçilmezlerindendir. Hem rahat olmak isteyip hem dış görünümüne özen gösteren kişilerin tercihidir. Yaygınlaşmasıyla birlikte spor şık giyinmeyi severlerin vazgeçemeyeceği kombinler klasikleşmiştir. Bu yazımızda onlardan bazılarını size tanıtarak belki de tarzınızı değiştirmenize yardımcı olacağız.

Spor şık kombinlere geçmeden önce bu kombinleri yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğine bir göz atalım. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi spor şık kombinler rahatlıkla daha klas ve ciddi bir görünümü birleştirir. Spor şık kombin yaparken en dikkat edilmesi gereken nokta dengeli olmaktır. Örneğin o gün pantolonla daha rahat hissedip kot giyecekseniz, şıklığınızı üst parçada veya ayakkabıda konuşturmalısınız. Ya da fazla yürümeniz gereken bir gün ancak hala şık olmak istiyorsunuz. Elbette ki spor ayakkabılarınızı giyin; ancak kıyafetleriniz ve aksesuarlarınızla şıklığınızdan ödün vermeyeceğinizi de gösterin. Dediğimiz gibi sadece şık olursanız sportif görünümden uzaklaşacak; sadece rahatınıza düşkünlük gösterirseniz şıklığı başka kombinlere ertelemiş olacaksınız. İşte tam da bu yüzden hem rahat hem şık olurum diyenlerin tercih etmesi gereken kombinlerin başında spor şık kombinler geliyor.

Spor Şık Kombinler ve Kot Parçalar

Konu hem spor hem şık olmak olunca akla ilk kotlar geliyor. Üst ve alt parçalarda kullanılmak üzere kotlar kombinin geneline rahat ve sportif bir hava katarken, seçilen şık parça ile dikkat çekici dokunuş sağlanıyor. Kot ceketlerden örneklerimizle başlayalım. Farklı renkte, eskitmede ve modeldeki kot ceketlerin altına Jean dediğimiz daha yapışık kotların giyilmesini öneriyoruz. Modeli ne kadar farklı olursa olsun daha bol duran kot ceketlere şıklık katacak detay, vücudunuzu saracak bir kot pantolon olacaktır. Yine dengeyi sağlamak adına ceketin içine büstiyer giyilebilir. Ya da beyaz tişörtle sportif görünüm korunup bu kombin fazla abartı olmayan bir spor ayakkabıyla tamamlanabilir. Unutmayın ki şıklığın en büyük püf noktası parçaların birbiri içinde uyum olması ve bütünün dıştan göz yormamasıdır. Marjinal tasarımları seven kişilerin baskılı veya püsküllü kot ceketleri tercih edeceklerse makyaja ve aksesuara ağırlık verip diğer parçaları sade tutmasını öneriyoruz. Böylece star parça kot ceket olacak ve size şıklık katarken hak ettiği ilgiyi görecektir.

Kot pantolonlarla ve ceketlerle yapılan kombinler spor şık kombinler arasındaki en klasiklerdir. Mom Jean, boyfriend, yüksek bel veya dar paça gibi farklı renkteki ve kesimdeki kot pantolonlar kişinin zevkine göre değişiklik göstermektir. Burada yine önemli olan ceket ve kotun kesim ve renk açısından uyumudur. Örneğin boyfriend bir kot tercih edilecekse, ayakkabı tercihi de spor ayakkabıdan yana yapılmalıdır. Ceket özenle seçilmeli, kişinin proporsiyonuna uymalı ve kombine şıklığı getirmelidir. Eğer dar paça koyu renk bir kot giyilecekse, beyaz tişört ve ekoseli kahverengi ceket seçilmeli, kombin stiletto ile tamamlanmalıdır.

Topuklu ayakkabıyla rahat etmeyen kişiler düztaban ayakkabıları seçiyorsa şıklığı aksesuar ve makyajla da tamamlayabilir. Pastel tonları renk uyumu açısından spor şık giyimlerde de önerilir; ancak siyah ve beyaz gibi renklerin de doğru kombinle her zaman şıklığı sağladığını söylemek mümkündür. Yine de spor dokunuşlar katılsın katılmasın şık olmak aynı zamanda risk almayı gerektirir. Kişi kendi tarzına sahip olmak istiyorsa yeni kombin yapmayı denemekten çekinmemelidir.

Spor Şık Kombinlerin Favorilerinden Biri: Etekler

Spor şık kombinlerin vazgeçilmez bir diğer parçası eteklerdir. Örneğin bir kalem etek, ceketle birlikte çok klasik ve şık bir görünüme sahip olabiliyorken bir tişört ve spor ayakkabıyla spor şık görünüme kavuşacaktır.

Önemli olan şıklığı hangi parçayla yansıtmak istediğinize karar vermektir. Mini siyah deri bir eteğin üstüne giyilen uzun camel rengi spor bir hırka bambaşka bir hava katacaktır. İçine giyilen beyaz tişört ve üzerine takılan farklı boylardaki kolyeler beyaz veya renkli bir sneakers ile tamamlanabilir. Mini ve orta boydaki deri, kot veya kadife eteklerin üzerine ceketler de yakışmaktadır. Buradaki kombin fikri tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış olup internet sitelerinden fikir almanız mümkündür.

Bu senenin trendleri arasında yerini alan etek modellerinden biri fırfır etekler. Çiçekli, çizgili veya karmaşık desene sahip bu etekler farklı boy ve kesimleriyle oldukça şık olabiliyor. Özellikle yırtmaçlı dediğimiz etek uçları fırfırlı modeller büstiyerlerle ve spor ayakkabılarla giyildiğinde tam bir spor şık kombini oluyor. Uçuş uçuş diz altındaki şifon etekler ise yine çok tercih edilenler arasında. Lilanın, kahverenginin veya mavinin pastel renk tonlarında tercih edilen düz renkleri üzerine desenli tişörtler, büstiyerler ve üst parçalarla şıklık katılabiliyor. Bu zarif ve kibar kombinlere küçük halka küpeler de uyumlu bir şekilde eşlik ediyor.

Spor Şık Kombinler Hayatımızın Vazgeçilmez Bir Parçası

Her şeyden önce spor şık kombin yaparken mevsimin, giyilebilecek kıyafetlerin ve bulunulacak ortamın önemi büyük. Spor şık kombinler adı üzerinde şıklığınızı düşünürken rahatlığınızı korumanızı sağlayan kıyafetlerden oluşur. Çok yürüyeceğiniz bir gün sırf şıklığınızdan ödün vermemek adına topuklu ayakkabı giymenizin anlamı yokken aynı şekilde bir toplantıya rahatınızı düşündüğünüz için bir kot bir tişörtle gitmemelisiniz. İkisinin dengesini sağlayan spor şık kombinlerde her zaman dikkati çeken bir parça olmalıdır. Bu parça ceketiniz, büstiyeriniz, kotunuz, eteğiniz veya topuklu ayakkabınız olabilir. Sizin zevkinize ve o günkü tercihinize bağlı olarak değişir. Aynı şekilde aksesuarların ve makyajın da önemi büyüktür.

2020 yılında yaşanan salgın süreci sonrasında takılması zorunlu hale getirilen maske bir moda ikonu haline gelmiştir. Günümüzde maskenin kumaşı ve deseni de kıyafet kombinlerine göre değiştirilebilmektedir. Eğer siz de bu modaya uymak istiyorsanız internet siteleri üzerinden farklı renk ve desen seçeneklerindeki maskeleri inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz. Alışverişinizi internetten yapmak salgın sürecinde sizi ve sevdiklerinizi korurken daha az maliyetli olabilmektedir. 3 al 2 öde gibi kampanyaları takip etmeniz spor şık kombinleriniz için gereken değişik parçalara sahip olmanızı sağlarken seçeneklerinizi arttırır. Unutmayın ki kombin yaparken dikkat edilmesi gerekenler olsa bile en önemli şey sizin kendinizi nasıl güzel ve rahat hissettiğinizdir. Siz iyi hissederseniz yaratıcılığınız artacak ve kıyafet seçimlerinizde kendi tarzınızı konuşturmamanız zaten imkansız hale gelecektir.

 

Bir önceki içeriğimize https://www.quzu.com.tr/blog/icerik/gunluk-elbise-tarzi-ile-sikligi-yakalamanin-yollari linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler: Spor şık kombinler
Temmuz 14, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız. tıklayınız.