Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı?

Esmer ten rengi kadın, kumral ten rengi kadın, beyaz ten rengi kadın, kıyafet seçimi

 

Stil sahibi görünmek ve göz alıcı kombinler yapmak için moda trendlerini takip etmenin yanında dikkat etmen gereken bir konu daha var! 😊 Ancak onu çok uzaklarda aramana gerek yok. Çünkü stil hanene artı puan yazdıracak detay aslında hep gözünün önünde. Evet evet, ten renginden bahsediyoruz! 😊 Ten rengine göre kıyafet seçimi ile sen de bazı ipuçlarına dikkat ederek, stiline yeni dokunuşlar yapabilirsin.

Bu arada ten rengin ne olursa olsun, asıl mevzu sevdiğin renginin doğru tonunu tutturmakta! Esmer ten rengine sahip bir kadın, açık tonlarda mavileri giyerek iddialı görünümler yakalayabilirken, açık tenli bir kadın da canlı mavi tonlarını tercih ederek mükemmel bir silüet oluşturabilir. Yani işin sırrı rengin kendisi değil, tenine yakışacak doğru renk tonunu seçerek stiline adapte etmekte gizli!

Ten rengine göre kıyafet seçimi nasıl olmalı? sorusuna açıklık getirmek gerekirse, ten rengin ne olursa olsun, doğru renk tonunu ve vücut proporsiyonuna uygun modeli yakaladığında her şeyi kendine yakıştırabilirsin. Bu sebeple, her sezon trend olan renklere göz kırparak, ten rengine uygun olan tonları yakalamaya başlamanın tam zamanı!

Quzu Blog olarakten rengine göre kıyafet seçimi nasıl olmalı?” konusunu senin detaylarıyla masaya yatırdık! Rehber niteliği taşıyan yazımız için hazırsan başlıyoruz! 😊

BEYAZ TENLİ KADINLAR HANGİ RENKLERİ TERCİH ETMELİ?

Güçlü kombinlerin sırrı yalnızca vücut proporsiyonuna ve moda trendlerine uygun kıyafet seçimlerinden ibaret değil. Bu yüzden bütünü oluşturan parçalara ve onların birbiriyle arasındaki uyumuna da dikkat etmek bu işin olmazsa olmazı! Saç ve ten rengine göre kıyafet seçimi yanında kombinini tamamlayan aksesuarların ve ayakkabılarının da bu bütününün en önemli parçalarını oluşturduğunu söylemeden geçmeyelim. Peki, kombin yaparken beyaz tenli kadınlar hangi renkleri tercih etmeli? Kıyafet seçimi nasıl olmalı?

Beyaz ten rengi kadın için kıyafet seçimlerine geçmeden önce, onlara en çok yakışacak renkleri belirterek işe koyulalım. 😊 Renk paletinin en dingin aynı zamanda en huzur veren üyelerinden biri olan mavinin canlı tonları, gün batımından ilham alıp sarılardan rol çalan turuncular, sezonun dominant renklerinden olan yeşilin koyu tonları, nerede olursan ol ben buradayım diye bağıran canlı pembe ve sarılar beyaz ten rengi kadın için oldukça ideal! Bunların yanında doğayla bütünleşen toprak tonları, kışın ve şık davetlerin vazgeçilmezi bordolar, seksapeli yüksek kırmızılar ve tabi ki gardırobun rütbelisi siyah, beyaz tenli kadınlar için biçilmiş kaftan desek yeridir. 😊

İdeal kombini yapmak için yalnızca ten rengine göre kıyafet seçiminin yeterli olmadığını söylemiştik. Bütünde mükemmeli yakalamak için saç rengini de bu işin içine dahil etmelisin! Hem beyaz tenli hem de sarışınsan, o zaman pastel tonları tercih ederek, tüm meraklı bakışları üzerinde toplayabilirsin. Özellikle romantik bir hava yakalayacağın toz pembeler, bebek mavileri, eflatun ve yeşilin tonları sana çok yakışacak…

Açık tenli ve kızıl saçlara sahipsen, ton sür ton bir hava yakalayacağın açık turuncular, saç renginle kontrast oluşturarak şaşırtacağın koyu sarılar, görünümüne canlılık katacağın açık yeşil ve daha soğuk tonlarda olan grilerle mavileri stiline dahil edebilirsin. Eğer ışıltı seviyorsan, gümüş ya da gold renkli kıyafetlere bir şans verebilirsin. Bu arada aşırı açık renklerle de arana mesafe koymayı sakın unutma! 😊  “Beyaz tenli kadınlar hangi renkleri tercih etmeli?” konusuna açıklık getirdiğimize göre sana verdiğimiz tüyolarla gardırobuna yatırım yapmaya başlayabilirsin.

ESMER TENLİ KADINLAR İÇİN RENK SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Güçlü kombinlerin sırrının yalnızca vücut proporsiyonuna ve moda trendlerine bağlı olmadığını söylemiştik. Peki, kombin yaparken esmer tenli kadınlar için renk seçimi nasıl olmalı? Pratik kombinler yapıp şık görünmek esmer ten rengi kadın için hiç de zor değil. Hatta bu konuda esmer tenli ve siyah saçlı kadınların diğer cilt renklerine sahip kadınlardan daha şanslı oldukları su götürmez bir gerçek. Neredeyse her rengi üzerlerinde en iyi şekilde taşıyan esmer tenli kadınların, şık görünmek için fazla çaba harcamalarına da gerek yok.

Esmer ten rengi kadın için doğru kıyafet seçimi konusuna geçmeden önce, onlara en çok yakışacak renkleri listeleyelim.  Sıcak yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında hatrı sayılır yeri olan beyazlar, sıcak ve enerjik bir görünüm veren sarılar, sakinleştirici etkisiyle ön planda olan turkuazlar, optimist havasıyla ruhu okşayan şeker pembeler esmer ten rengi kadın için en doğru renk seçimleri! Bunların yanında huzur veren toprak tonları, seksapeli yüksek kırmızılar ve tabi ki gardırobun rütbelisi siyah esmer tenli kadınlar için olmazsa olmaz. 😊

Silüetinin dikkat çekici ve güçlü olmasını istiyorsan, saç rengini de kombinlerinin bir parçası olarak görmelisin! Esmer tenli ve siyah saçlara sahipsen, kontrast renkleri iş birliğine davet ederek, sen de en güçlü stil hamleni yapabilirsin. Ten renginle kontrast oluşturacak beyazlar ve kırmızının tonlarına yatırım yaparak, gardırobunu yenileyebilirsin. “Esmer tenli kadınlar için renk seçimi nasıl olmalı? konusunu detaylarıyla incelediğimize göre sıra kumrallarda!

KUMRAL TENLİ KADINLAR İÇİN RENK SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Kumral tenli kadınlar için renk seçimi nasıl olmalı? sorusunun yanıtı aslında oldukça basit! Ten renkleri arasında en şanslı sayılabilecek olan kumralların renk paletindeki ekürisi kesinlikle sıcak tonlar. Bununla birlikte kıyafet seçimi noktasında da avantajlı olan kumral tenli kadınlar, çok açık renkleri tercih etmedikleri sürece doğru kombinle hoş görünümler elde edebilir.

Öncelikle kumral ten rengi kadın için en iddialı renkleri listeleyelim! Seksapeli yüksek kırmızılar, yaz sezonunun müjdecisi canlı mercan, dinginlikten vazgeçemeyenlerin favorisi turkuaz, göz alıcı dinamizmiyle mor ve fuşya, kıyafet seçimi noktasında kumral ten rengi kadınlar için en doğru renkler! Bunların yanında toz pembe, gül kurusu, bej tonları ve su yeşili de kumrallar için ideal renklerin başında geliyor.

Kısacası ten rengine göre kıyafet seçimi yapmak istiyorsan, seni hasta ve solgun gösteren çok açık renklerle aranı açarak, canlı renklere yönelebilirsin. Stilini bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsan, sen de konfor alanındaki renklerin dışına çıkarak, ten rengine göre gardırobunu yenileyebilirsin.

 

Tenine yakışacak renk tonlarını belirledikten sonra gardırobuna yatırım yapmak istiyorsan sen de Quzu’nun yeni koleksiyonuna hemen göz atabilirsin! 😊

 

Etiketler: Esmer ten rengi kadın, kumral ten rengi kadın, beyaz ten rengi kadın, kıyafet seçimi
Haziran 11, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız. tıklayınız.