Uzun Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

uzun boylu kadın, kadın nasıl giyinmeli, nasıl giyinmeliyim

Sürekli değişen ve kendini yenileyen moda dünyasının ritmine ayak uydurarak cool kombinler yapmak istiyor olabilirsin. Ancak eğer boyun uzunsa, moda trendlerine bazen tereddütlü yaklaşman gerekebilir. 😊 Mesela boyun uzun ve ince yapılıysan, oversize, salaş ve bol parçalar seni olduğundan daha iri gösterecektir. Bu yüzden oversize akımıyla arana mesafe koyarak, sana yakışacak parçalarla yoluna devam edebilirsin. Bununla birlikte fırfırlı ya da volanlı bluzlar ve buna benzer abartılı kıyafetler de üzerinde aynı etkiyi yaratacağından, onlarla ilişkini platonik seviyede tutabilirsin. Tek parça ile şık kombinler elde etmek istiyorsan, tulum modellerini favorilerin arasına ekleyebilirsin. Uzun boyluyum, nasıl giyinmeliyim? diyorsan, eğer basenlerin varsa tulum senin için çok doğru bir tercih olmayacaktır.

Renk ve desen seçiminden, ayakkabı tercihine, pantolonlardan aksesuarlara kadar “uzun boylu kadınlar nasıl giyinmeli?” sorusunu Quzu Blog olarak gündemimize aldık ve senin için detaylandırdık!
Uzun boylu kadınlar nasıl giyinmeli diye soranlar için rehber niteliği taşıyan yazımız için kemerleri bağlayın. 😊

Uzun Boylu Kadınlar İçin Renk ve Desen Seçimi Nasıl Olmalı?

Uzun boylu kadınlar için renk ve desen seçimi konusunda önerilerimiz için hazırsan başlıyoruz! 😊 Günlük kombinlerinde, ofise giderken ya da özel davetlerde dikkat etmen gereken en önemli konuların başında desen seçimi geliyor. Eğer boyun uzunsa desen seçimi yaparken, küçük desenler yerine daha büyük desenlere öncelik verebilirsin. Boyunla orantılı şekilde üzerinde rahatlıkla taşıyabileceğin büyük desenli parçaların, en çok uzun boylu kadınlara yakıştığını da söylememiz gerek! 😊

Söz konusu uzun boylu kadınlar için renk seçimine geldiğinde, olabildiğince özgür seçimler yaparak kombinin bütünde birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edebilirsin. Tek renk giyinmek yine seni olduğundan daha uzun ve zayıf görünmene sebep olacağından, renkler konusunda cesur adımlar atabilirsin. Eğer uzun boylu ve ince bir yapıya sahipsen, dikine çizgili parçalardan uzak durmalısın. Dikine çizgiler, uzun olan boyunu daha da uzun ve seni zayıf göstereceğinden, tercihini yatay çizgilerden yana kullanabilirsin.

Uzun Boylu Kadın İçin Pantolon Tercihi Nasıl Olmalı?

Uzun boylu kadın için pantolon tercihi en kritik konuların başında geliyor! Kötü gün dostu jeanler ve pantolonlar uzun boylu kadınların da kurtarıcısı olduğundan, vücut tipine göre en doğru parçayı seçmek yerinde bir karar olacaktır. Eğer bacak boyun uzun ve ince yapılıysa kadın jean’ler arasında skinny pantolon modelleri ile iddialı görünümler elde edebilirsin.

İkinci bir alternatif olarak düşük ağlı pantolonlar yani nam-ı diğer şalvar pantolonlar uzun boylu kadınlar için biçilmiş kaftan! 😊 Bununla birlikte bol ve geniş paça pantolonlar, diğer adıyla İspanyol paça pantolonlar uzun boylu kadın nasıl giyinmeli sorusuna verilecek en güzel cevaplardan… Bacak boyunla mükemmel bir denge yakalayacağın yüksek bel pantolon modelleriyle, göz alıcı kombinler yaparak stilini bir üst seviyeye çıkarabilirsin. İspanyol paça pantolonlar ile nasıl kombin yapılacağına dair ip uçları arıyorsan, detaylı blog yazımıza buradan ulaşabilirsin!

Unutmadan, eğer pantolonlardan sıkıldıysan, konfor alanını genişletip adımlarını daha da özgürleştirecek tayt modellerine bir şans verebilirsin. Kendini içinde rahat hissettiğin denimler ve pantolonlarla stil sahibi görünümler elde edebilirsin. Uzun boylu kadın için pantolon tercihi konusunda sınır yok desek çok da ileri gitmiş sayılmayız. İşte bu yüzden seçim senin! 😊

Uzun Boylu Kadınlar Hangi Ayakkabıları Tercih Etmeli?

Vücut proporsiyonuna göre doğru parçaları seçtin! Şimdi sıra kombinini tamamlayacak ayakkabıyı bulmakta… İşte, herkesin kafa karışıklığı yaşadığı konu tam da bu noktada başlıyor. Peki, uzun boylu kadınlar hangi ayakkabıları tercih etmeli? Uzun boylu kadınların topuklu ayakkabı giymemesi gerektiğine dair bilgiler, doğru bilinen yanlışlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. 😊 Topuklu ayakkabılar tahmin edeceğin üzere, normalden daha uzun görünmene yardımcı olur. Bununla birlikte özel davetlerde ya da toplantılarda kullanabileceğin tamamlayıcıların da başında gelen topuklu ayakkabılar stil sahibi ve şık görünmenin de anahtarı.

Eğer uzun boyluyum, “nasıl giyinmeliyim?” diyorsan, çok uzun topuklu ayakkabılar yerine maksimum iki cm boyunda ince topuklu ayakkabıları tercih ederek stiline şık dokunuşlar yapabilirsin. Uzun boylu kadınlar hangi ayakkabıları tercih etmeli sorusuna geri dönersek, topuklu ayakkabılar yerine yine şık bir alternatif olan babet ayakkabılar senin de kurtarıcın olabilir. Boyun ister uzun ister kısa olsun, önemli olan stil oyununda dengede kalabilmek… 😊

Uzun Boylu Kadınlarda Doğru Aksesuar Seçimi Nasıldır?

Uzun boylu kadınlar nasıl giyinmeli, aksesuar seçimi nasıl olmalı diyorsan doğru yerdesin! 😊 Stil sahibi görünmek ve göz alıcı kombinler yapabilmek için seçtiğin kıyafetler kadar aksesuarlar da önemli. Eğer uzun boyluysan ayakkabılarda olduğu gibi çanta ve aksesuar seçimlerinde de vücut proporsiyonuna uygun seçimler yaparak dengeyi bulmalısın! Uzun boylu kadınlar için çanta seçimi nasıl olmalı diyorsan, mini el çantaları ya da küçük çantalar yerine daha orta ve büyük ebatlarda çantalara yönelmek en doğru stil hamlesi olacaktır.

Çanta seçiminin yanında stiline dahil edeceğin aksesuarlar da güçlü kombinler yaratmana yardımcı olacağından, küpe ve kolye gibi aksesuarlarda da tercihini büyük parçalardan yana kullanabilirsin. Yani büyük çantalar, büyük kolyeler ve küpeler ile stilini tamamlayarak boyunla orantılı bir görünüm elde edebilirsin. Aksesuar demişken, uzun boylu kadınlar için kurtarıcı bir parça daha var! Yapacağın kombinlere büyük kemerleri de dahil ederek daha alımlı ve şık silüetler yaratabilirsin.

Uzun boylu kadınlarda doğru aksesuar seçimi için son bir ipucu daha! Eğer aksesuar olarak şal kullanmayı seviyorsan, şalın bağlama şekliyle ilgili bir değişiklik yapman gerekebilir. Şalı komple boynuna sarmak yerine uçlarını omuzlarından aşağı bırakarak, kombininde mükemmel bir denge yakalayabilirsin.

 

Etiketler: uzun boylu kadın, kadın nasıl giyinmeli, nasıl giyinmeliyim
Haziran 07, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız. tıklayınız.