Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Vücut tipine göre pantolon seçimi yaparken hem boyumuz hem de kilomuz önemli bir etkendir. Özellikle beden konusunda sıkıntı yaşamamak ve şık bir görünüm kazanmak için armut vücut, elma vücut ve kum saati vücut tipleri ilk planda yer alır. Dikdörtgen vücut hatlarına sahip olanlar ise pantolon seçme konusunda zorluk yaşayabilir.

Vücut Tipimizi Nasıl Anlarız?

Elma, armut, dikdörtgen ve kum saati vücut tipinin anlaşılması için kalça, bel, göğüs ve omuz bölümüne bakılması gerekmektedir. Vücut tipine göre pantolon seçimi yapmak için önce vücut tipimizin nasıl olduğunu öğrenmek gerekir. Çok basit bir yol izleyerek boy aynasının önüne geçebilirsiniz. Armut vücut tipi özellikle kalça kısmından ve göğüs kısmından geniş olan vücut tipleridir. Bacak ve kalça kalın ancak üst kısım biraz daha incedir. Elma vücut tipinde neredeyse bütün hatlar ovalizedir. Fakat kalça, göğüs, omuz ve bel bölgesinin ölçülerinin birbirine benzerdir. Dikdörtgen vücut tipi de omuzun geniş, belin ince ve kalça kısmının da omuzla aynı oranda olmasıdır. Kum saati ise bir nevi 90 60 90 dediğimiz vücut tipidir. Bel incedir. Göğüs, omuz ve kalça kısmı daha geniştir.

Armut Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Vücut tipine göre pantolon seçimi arasında en çok zorlanan vücutlardan biri armut tipidir. Bu tip genel olarak üst bölgesi dar ve inceyken alt bölgesi daha kalın olanlardır. Kalın ve geniş olan bölgelerin ince kıvrımlı görünmesi için boru paça aynı zamanda koyu renk pantolonlar tercih edilebilir.

Armut tip için yüksek bel, boru paça ve düşük bel boru paça modelleri daha çok tercih edilmelidir. Böylece vücudun orantılı görünmesini sağlayacak bir pantolon modeli seçilmiş olur. Vücut hatlarının doğru ve şık bir görünüm kazanması için özellikle küçük göğüslü olan kadınlar için yüksek bel pantolonlar favorileri olmalıdır. İnce kıvrımları gösterecek, göz alıcı hatlarını ortaya koyacaktır. Basen ve kalça kısmının da dikkat çekici olmasını sağlayacaktır.

Elma Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Elma vücut tipine göre pantolon seçimi yaparken geniş üst bölge ve geniş alt bölgenin olması nedeniyle kıvrımlara göre bir pantolon seçimi yapılmasını tercih etmelisiniz. İnce bir vücut yapısı olmadığı için kıvrımsız ve dar paça modeller seçerek çok şık olma şansı elde edersiniz.

Orta göğüs ölçüleri, ince bacaklar ve kıvrımsız hatlar olduğu için elma vücut tipi için bol pantolonlardan uzak durulmalıdır. Dar paça ve boru paça modeller tercih edilerek, özellikle ispanyol paçanın da yeri ayrı tutulmalıdır. Kolay bir pantolon seçimi yapabilecek olan elma vücut tipleri, yüksek bel ve ispanyol paça kreasyonuyla bu senenin modasına uyum sağlanabilir.

Kum Saati Vücut Tipi İçin Pantolon Seçimi

Bel kısmı ince bir yapıya sahip olan kum saati vücut tipi, ince bel ve orta ölçülerde göğüs - basen hatlarına sahip olan kadınlarda mevcuttur. Birçok pantolon modelinin yakıştığı bu vücut tipi özellikle aşırı dar ve bol kıyafetler giymemelidir. Düşük bel ve bol paça pantolon modelleri şık bir görünüm sunarken, şalvar modasında da ön plana çıkacak seçenekleri tercih edebilirsiniz. Vücut tipine göre pantolon seçimi için kum saati bedenler, havuç model pantolon tiplerinden özellikle uzak durmalı, kalçalarını belirginleştiren pantolonları tercih etmemelidir. 

Dikdörtgen Vücut Tipi İçin Pantolon Seçimi

Orantılı vücut tiplerine sahip olan dikdörtgen vücut, üst ve alt bölgenin neredeyse aynı oranlarda olduğu vücut tipleridir. Düz vücut hatları olduğu için genel olarak kıvrımlı modeller tercih etmeleri daha şık görünmelerini sağlayacaktır. Dikdörtgen Vücut tipine göre pantolon seçimi için jean modeller göz bebeği olabilir. İnce ve belirgin hatlara sahip olan modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle skinny pantolon, jean ve cepleri aşağıda dizayn edilen modeller sizin üzerinde daha şık duracaktır. Jean pantolonları da mümkün olduğunca ince kumaşa sahip olan sade modellerden seçerseniz vücut tipiniz için ideal model pantolonları keşif edebilirsiniz. Özel vücut hatlarınıza bu modeller güzel görünüm katacaktır.

Kısa Boylular İçin Pantolon Seçimi

Kısa boylu olan kadınların genel olarak tercih etmesi gereken modeller hem yüksek bel hem de boru paçadır. Genel olarak minyon oldukları için bol modeller üzerlerine yakışmamakla beraber, kötü bir görüntü oluşturacak ve kilolu görünmelerine neden olacaktır. Doğru pantolon seçimini yaparken vücut tipiyle birlikte boyun da önemli olduğunu unutmamalıyız. Eğer kısa boylu ve armut tip vücuda sahipseniz havuç tip pantolon modellerini tercih edebilirsiniz. Özel kıvrımlarıyla size vücudunuzun güzel ve şık görünmesini sağlayacak seçenekleri değerlendirirken boru paça modeller idealiniz olabilir. Kısa ve elma vücut tipleri için de dar boru paça aynı zamanda kıvrımlı özel hatları tercih edebilirsiniz.

Uzun Boylular İçin Pantolon Seçimi

Uzun boylular için İspanyol paça pantolon modelleri yeni bir stil olabilir. Yüksek bel ve İspanyol paça modeller, özel vücut tiplerine göre tercih edilebilen seçeneklere sahiptir. Örneğin uzun boylu ev armut tip vücut hatlarına sahipseniz mutlaka İspanyol paçadan uzak durmalısınız. Geniş kalça ve bel bölgesine sahipseniz dar paça tercih etmemeli ispanyol paçayı tercih etmelisiniz.

Uzun boylu vücut tiplerine göre yine jean modeller arasında, pantolonların özel kıvrımlarına bakarak kargo modelleri de sportif bir pantolon modeli olarak tercih edebilirsiniz. Uzun boylu kadınlar için kargo ve jean modeller şık görünmenizi sağlayacaktır.

Modaya Uygun Pantolonlar

Modaya uygun pantolon modelleri için son zamanlarda sevilen ekose seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Moda size özel 2020 kreasyonunu sunarken, sporşık modellerle de sizin için en ideal seçenekleri sunacaktır. Jean yüksek bel pantolon, ekose modeller aynı zamanda ispanyol paça modeller de bu senenin en favori modelleri arasında yer alıyor.

Elma vücut, armut vücut ve kum saati vücut stillerine uygun seçeneklere yer verilirken, ekose modellerle birlikte dönemin en sevilen yüksek bel modelleri de göze çarpıyor. 2020 yılının en gözde modellerini Quzu kreasyonu arasında bulurken, sizin vücut tipiniz için geniş bir yelpazeye sahip olan kategorileri inceleyebilirsiniz. Modanın kalbinin attığı her yerde özel ve sevilen modellere yer verilmektedir.

2020 Yüksek Bel Pantolon Tarzı

2020 yılının yüksek bel modasıyla birlikte, vücut tiplerine uygun seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. İspanyol paça yüksek bel modeller, jean ve kumaş modellerle şık bir kombin kullanabilirsiniz. Bu yılın favori yüksek bel pantolon krasyonunda özellikle büzgülü bel ve geniş kemer bölümlerine yer veriliyor. Özel modellerle dünyanın en sevilen modası yüksek bel.

Quzu Yeni Stil Pantolon Stili

Yeni stil pantolon modelleri, vücudunuzu saracak ya da geniş yelpazede sokak stiline uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır. Modern dokusu ve çizgileriyle, geniş kargo, ince uzun pantolon modeli, boru paça ve ispanyol paça modelleriyle göz kamaştırıcı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. 2020 yılının yaz, kış, sonbahar ve ilkbahar modasına uygun pantolon modelleri sizin için dizayn edildi. 

 

Bir önceki yazımıza https://www.quzu.com.tr/blog/icerik/spor-dokunuslar-ile-tarziniza-dinclik-katin linkinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler: Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi
Ekim 16, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız. tıklayınız.